Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz crok #42621 üzenetére

    Nem. Eredetileg egy csak twrp-n flesselhető zipet találtam dolbyra, csak gondolom olyan android verzióra készült, ahol még nem volt selinux, vagy csak kihagyták a leírásból, hogy permissive setting kell.

    Amúgy belenéztem utólag az update szkriptbe, nem csinál a twrp zip semmi mást, csak beállít pár propertyt, illetve a /data alá berakja a dolby appot. Ez utóbbi elég volt ahhoz, hogy a telefon többet be se bootoljon. Azt hittem, hogy a /data-ra nem vonatkozik a selinux context check, csak a /systemre, meg a system fájlokra általában, de logikus, hogy a droid fejlesztők a datába piszkálást sem akarják.

    Ami viszont érdekes, hogy tényleg kiszedtem mindent utána twrp-vel, amit a zip felrakott, mégis bootloopban ragadt a telefon. Na mindegy.

    Másodjára találtam egy rendesen megírt zipet, amit már a Magisk is befogad. Ebben vannak seccomp leírók is a context beállítására, meg ugye systemless a módosítás a magisknek hála. Ez remekül megy, viszont szerettem volna belelátni az egész mikéntjébe. Az igazat megvallva picit megrémít, hogy egyetlen fájl és az egész telefon mehet hard resetbe. Bármely rootot igénylő alkalmazás okozhat hasonlót. Jó lenne találni valami megoldást a relabelre. Jó ideje nem foglalkoztam Androiddal, de gondolom a selinux teljes mértékben egyezik a linux kernelben lévő implemetációval. A kérdés csak az, hogy milyen toolok vannak meg userspaceben (gondolok pl az fcontext parancsra), de erre majd ránézek.

    Egyébként meg nyilván sokkal nehezebb dolgom lett volna, ha nincs ez a magisk modul. Egy doksit a magisk modulokról jó lenne találnom. Bár nem tudom van-e értelme most belevágni, amikor nagyon úgy néz ki, hogy nem lesz magisk hamarosan, ha jön majd a hardveres trustzone, meg ugye a magisk main devje google fejlesztő lett... :U

    Mindenesetre köszönöm az inputot és elnézést kérek a hangosan gondolkodásért.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák