Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz aprokaroka87 #11904 üzenetére

    Értem, a mondanivalódat és valamennyire egyetértek veled, de ez nem ilyen egyszerű. Itt egyértelműen optimalizációs problémáról van szó. Különböztessünk meg két fajta optimalizációt! Az egyik, amiben a user a felhasználói szokásaihoz igazíthatja a rendszert. Ebben az Android vitathatatlan előnnyel bír, pl. egy IOS -sel szemben. Ebben a tekintetben sztem egyáltalán nem hátrány, ha egy általános célú, default beállításon kívül, az OS nyújtotta építőelemekből "én rakhatom össze a rendszert".
    A másik az OS és a hardver közti optimalizáció. Egy cég, egy vas, az IOS ebben egyértelműen jobb. A Google csak egy alap "vázat" ad, ami bizonyos követelményeket teljesítve, egy vasalóra is telepíthető. Sztem itt az alap probléma. Én sokkal magasabbra tettem volna ezt a mércét, felvállalva azt, hogy az Android nem lesz elérhető az alsó árkategóriában. Pl. kikötném, hogy egy droid teló min. 16GB bruttó tárhellyel kell rendelkezzen, amiből legalább 14GB a felhasználói és ebből dinamikusan vehetnének el az alkalmazások az adataik számára. Ezt azért tartom lényegesnek, mert akkor az alkalmazások készítői felé kiköthetném, hogy egy x adatmennyiség fölött, kötelezően milyen elérési utat használhatnak. De ezt nem lehet, amíg van olyan teló, aminek egyáltalán nincs belső, felhasználói tárhelye. Nekem több, mint 200 alkalmazás van telepítve, de bőven van még helyem. Viszont egyik sem nagy adatállományú. Szélsőséges esetben ez a hely akár 10 alkalmazásnak is kevés lehet. Ilyen megkötés nélkül az alkalmazás készítőinek a keze van megkötve, mert ha feltételeznek egy fix elérési útvonalú tárhelyet, akkor nagyon sok készülékkel nem lenne kompatibilis az alkalmazás. Ezért van az, hogy az ilyen "trükkök" a user -re hárulnak. De azért van itt némi probléma a szemlélettel is. Attól, hog 4.xx Android fut rajta, ne várjuk el egy kicioccó droidtól ugyanazt, mint egy azonos verziószámú Androidot futtató csúcshardvertől!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák