Új hozzászólás Aktív témák

  • lajos0001

    tag

    Sziasztok!

    Kérdésem a következő:

    a vadonatúj, korrektül működőnek tűnő, nem rootolt "UPC Tabletemen" (vélhetően 10"-os Alcatel 9030G, gyártóként TCL Ltd. van megadva; 2 gb ram, 16 gb belső tároló, Marshmallow 6.0.1, kernel 3.18.20; egy 32 gb-os sdhc-kártyát tettem hozzá) a /storage/emulated/0/DCIM/.thumbnails könyvtárban a .thumbdata3--1967290299 file 2 gb-ra nőtt (ez indokolt lehet, mert a 32 gb-es sd-kártyán igen sok fotó van).

    Ezt a fájlt helyfelszabadítás céljából töröltem, az itt leírt módon: https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2347478 (ezt a módszert a google-vel több más helyen is megtaláltam, mindenhol működőnek írták le).

    A kreált új .thumbdata3--1967290299 hossza most 1 byte (2 gb helyett), a szabad hely azonban a file manager szerint mégsem nőtt meg.

    Ugyanakkor a Rhythm Software File Manager storage analysise 2,5 gb hellyel nem tud elszámolni (a 16 gb-ból 6 gb-t a system memory használ változatlanul, a maradék 10 gb-ból változatlanul 0,9 gb van szabadnak kijelezve, ugyanakkor a storage analysis összesen 6,6 gb-nyi állományt részletez csak, tehát 2.5 gb valamiért hiányzik; a rejtett fájlok/könyvtárak természetesen látszanak; többszöri ki- és bekapcsolás megvolt).

    Hogy tudom visszaszerezni ezt a 2,5 gb tárolóhelyet? Minden segítséget előre is köszönök, mert az erre vonatkozó guglizásom nem adott semmilyen választ.

    Megjegyzem: fertőzöttségre, hívatlan vendégre semmi nem utal (a noroot firewallt használom, telepítve van a sophos mobile security, as eset mobile security, a norton és a bitdefender free av-a, minden telepítés előtt ezekkel ellenőriztem minden appot).

Új hozzászólás Aktív témák