Új hozzászólás Aktív témák

  • mm89

    őstag

    Sziasztok!
    Ahogy a keresőben és az összefoglalóban néztem, nem tiltott itt a hosts fájl szerkesztés témája, úgyhogy kérnék egy kis segítséget.
    Adott egy Honor 8 telefon, nyitott bootloader. A célom az lenne, hogy nem telepítek twrp-t hanem csak bootolom és kicserélem a hosts fájlt, így megmarad a stock recovery meg az ota update lehetőség is. Minden update után megcsinálnám a hosts fájl cseréjét így megoldva a reklámok blokkolását.
    1.
    Az alap probléma az, hogy nem tudok bootolni twrpt telepítés nélkül, mert ezt kapom:
    PS C:\adb> fastboot boot twrp-3.1.0-1-frd.img
    downloading 'boot.img'...
    OKAY [ 0.533s]
    booting...
    FAILED (remote: Command not allowed)
    finished. total time: 0.541s

    Viszont a fastboot flash recovery twrp-3.1.0-1-frd.img parancsra szépen felteszi a twrpt.
    Ez mitől lehet?

    2. Mivel már úgyis telepítve volt a twrp, gondoltam nem rootolok, hanem innen oldom meg a hosts fájl cserét, így ha jönne az ota akkor csak visszarakom a stock recoveryt és... értitek.
    A gond viszont az, hogy hiába cserélem le a hosts fájlt, mégis betölti a reklámokat a rendszer
    tesztpontok:
    chrome böngésző, mobilarena.hu teljes nézetes weboldal
    Fire Shift app mert ezt fixen tudom, hogy alul ott figyel a reklám
    A hosts fájlt Carlinetól vettem. Majd miután ez nem működött kiszedtem a nexusból (Nexus 5, root+adaway app)
    A következő hosts fájlokat próbáltam cserélni
    /system/etc/hosts
    /vendor/etc/hosts (Carline tanácsára)
    Majd chmod 644 et állítottam be rájuk.
    A reklámok meg csak jöttek..

    Arra gyanakodtam, hogy bár a twrp nem ad hibát, valamiért a hosts fájl mégsem cserélődik le, így ezt ellenőriztem: kimásoltam az sd-re majd megnyitottam és minden rendben van vele, az adaway által letöltött fájl van ott, a rendszer mégsem használja.

    Csináltam egy ilyen tesztet is:
    kimásoltam a /system/build.prop fájlt az sd-re. notepad++ appal szerkesztettem benne az andorid biztonsági frissítést jelölő dátumot 2018-06-01 ről 2018-06-02 -re majd mentés. beraktam a szerkesztett build.propot, chmod 644 majd reboot.
    A beállítások/telefonról menüpontban így elméletileg az új dátumot kéne mutassa a telefon, de mégsem azt mutatja.

    Na innentől nem értem, hogy mi van :D
    Várom az ötleteket :R

    ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

Új hozzászólás Aktív témák