Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog

    Üdv!

    Ismét lenne egy érdekes kérdésem. Nos, nemrég váltottam Android Studio-ra Eclipse-ről, mert manapság mindenki azt ajánlja már, illetve az Eclipse kezd elavulni Android SDK téren...

    Feltettem, szuperul fut a gépen, viszont emulátorral 6 giga RAM-ot foglal. Ami nem baj, csak meglepődtem.

    De, amiért kereslek Benneteket, az a root. Néhány dologhoz (tesztelések) elengedhetetlennek érzem... Szóval meglepve tapasztaltam, hogy a Nexus 5 emulátor (API 24) nem rendelkezik su binárissal. :Y

    Rákérdeztem a programozós topikban, de konkrét választ nem kaptam rootolásra, így elkezdtem a magam szakállára nyomozni. Szépen felcsatoltam az emulátor system.img-jét a /mnt-re és gondoltam, a (/mnt)/bin alá beteszek egy ARMv7-es su binárist. Aztán megpróbáltam a jogokat is rendberakni, ehhez pedig elsőként ránéztem, hogy az sh bináris milyen jogokkal van felruházva. Lásd:

    -rwxr-xr-x. 1 root 2000 293776 szept 20 21:51 /mnt/bin/sh

    No, itt a ponttal, azaz a SELinux-szal akadt meg a szalag... Milyen paranccsal tudnám a su binárist is felruházni a megfelelő SELinux paraméterekkel?

    Köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák