Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mtibee

    csendes tag

    válasz bajaki #55136 üzenetére

    Szia!

    Nekem van egy Haipai A9500-asom, úgy egy hónapja nyúzom. Gondolom, amikor keresgéltél, te is többféle specifikációval találkoztál, ezért leírom, hogy 4x1,3 GHz-es procival jön, a ROM-ból 2,7 GB szabad, de kétfelé van szedve, a programok eredetileg egy 1 GB-os helyre települnek, de beállítható az SD kártya is. (A widgetek nem működnek, ha SD kártyára telepíted őket.) Android 4.2.2-vel jön, ami teljesen magyarított. A hátlapi kamerája 8 Mpixeles, az előlapi pedig 5. Antutu 4.1.4 alatt 17086 pontot kapott.
    Az összeszerelési minősége szinte tökéletes - ld. a feketelevest lentebb -, nem nyekereg, a hátlap is rendesen passzol, egész jó anyagokból van, karcolni mondjuk nem próbáltam. A kijelzője nagyon szép, csak felfelé döntve sötétedik, olyan 45°-os betekintési szög körül, a külső hangszóró hangja pedig nem is annyira doboz, talán lehetne hangosabb.
    A fényképek egész jó minőségűek, csak sötétben zajosodnak, a gyári fényképező HDR módja meglepően szép képeket készít (kézből fotózva!), de bőven elég 3 Mpixeles fotókat készíteni. A LED vaku egy vicc, természetesen. (Xenonos telefonom volt korábban.) A videók minősége viszont abszolut meglepett, használható, és szép minőségben rögzít HD-ben 30fps-sel, méghozzá 3gp formátumban.
    A WiFi jól működik, a legújabb titkosítási eljárásokat is ismeri, a GPS kültéren 4-5 mp alatt kapcsolódik, beltéren olyan fél perc lehet. A Bluetooth is rendben van, 3G adatforgalmat nem próbáltam.
    A szoftveres részhez csak annyit, hogy fagyásom még nem volt, és olyan alkalmazással sem találkoztam még, ami kiakadt volna. Minden flottul működik, csak az időzóna átállításához kellett telepítenem egy "Galaxy Time Zone Fix" nevű programot, mert be volt ragadva +8 órába. Egyébként az Android, és a Google is Alps A9500-ként azonosítja a készüléket. (Ez az első Androidos telefonom, még nem próbáltam rajta semmit ügyeskedni, ilyenben nem tudok segíteni.)

    Jöjjön a feketeleves:
    - a Home gomb néhány hét használat után lötyögni kezdett, de szétesni nem fog, nincs helye, szerencsére
    - a kijelző bal oldala mellett egy 0,5 mm-es hézag van az üveg, és a krómozott rész között (1 hét után vettem észre)
    - a kijelző gyűjti a zsírt (vagy az én kezem a szokásosnál zsírosabb, nem tudom)
    - a mellékelt füles botrányosan szól, maximum telefonálásra ajánlható
    - a mellékelt kijelzőfólia tiszta karc volt (geekbuying)
    - a mellékelt bőrtok hátlapja vastagabb, mint a gyári hátlap, borzalom
    - a telefon kb. 50 Hz alatt nem viszi a mély hangokat, hiába csatlakoztatnál fejhallgatót, hogy halld őket
    - a mellékelt akkumulátorral hajlamos a telefon 15%-os akkutöltöttség környékén kikapcsolni, ha éppen használod (egyszer fordult elő)
    - az autofókusz gyakran félremér, főleg 1m-es tárgytávolságig (akár 50%-os gyakoriság!)

    Hirtelen ennyi jutott eszembe, ha további kérdésed van, szívesen válaszolok!

    Üdv.:
    M. Tibor

Új hozzászólás Aktív témák