Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Grigor

    újonc

    Üdv mindenkinek!
    Nem tudom, jó helyen járok-e, de meglehet, hogy szoftverproblémám lenne.
    Pár napja vettem emagról egy Akai Glory L5 telefont. Nem volt értékelés írva róla, meg úgy hallottam néhány embertől, hogy az Akai-ok annyira nem rosszak, ahhoz képest...
    Nem vagyok szuper telefon hívő, hogy csak ezt lehet venni, meg csak azt, meg márkahű sem vagyok. Átlagos telefon vásárló vagyok, ez eddig az 5. telefonom, az árukat nézem általában.
    Na de ez mindegy is. A leírás szerint 4gb belső tárhey, gondoltam elég lesz. Akkumulátor 2000mAh. Hát jól van, úgysem nyomkodom egész nap, főleg nem munka közben. Aztán telepítettem rá ilyen információs programot, mert furcsamód rohadt gyorsan merült az akksi. Egy nap alatt oda lett úgy, hogy nem is nyomkodtam. A beállítások menüben az akkumulátor szekcióban igen nagy tökönrugás ért, mikor megláttam, hogy telefon- tétlen - 154%
    Mi a szar?!
    Meg előtte egy programmal néztem, hogy 1000mAh-snak mutatja az akkumulátort. Ezen kívül a 4gb tárhelyem csak 431mb-nak érzékeli, nem többnek. Eléggé csalódott vagy és ideges is, mert közel 20ezer forintért vettem és 5-öt sem ér a jelenlegi állapotában. 5.1-es android van rajta, mondom megpróbálom frissíteni a -Telefonról- menüpontnál. Nagy kínai betűk mindenütt. Vacilláltam, hogy rányomjak-e a furcsa mód Letötés gombra, ami magyarul volt, végül kollégám mondta, hogy ha szar, akkor nincs mit veszteni, ugyanis panaszként megírtam a véleményem az emag-nak, aminek hatására deaktiváltak. Nem tetszett nekik, hogy reklamálok. Végülis 85mb-os frissítést mutatott, rányomtam és kb 10 perc alatt, újraindítás után telepítette magát. Bejött a rendszer, de minden ugyanaz, 5.1 minden. Rányomtam megint, hogy keressél már valamit, erre egy idétlen googlefordítós szöveg jött ki magyarul, gondolom, ezúttal a kínai szöveget sikerült "magyarra" fordítania. Aztán végülis már csak annyit ír ki, hogy a telefon naprakész. Szóval semmit nem tudok vele kezdeni. Mire reggel mennék dolgozni, lemerül a telefon, hogy még ébreszteni se tud. Lett egy vezetékes telefonom, amit ha leveszek töltőről, biztos a halál.
    Valaki, ha tud, kérem segítsen!

  • Grigor

    újonc

    válasz aprokaroka87 #135060 üzenetére

    A fájlkezelőt megnyitom és akkor mutatja az SD kártyát, meg a belső tárhelyet.
    És a belső tárhelynél írja, hogy 431mb.
    Ez még úgy nem is lenne életbe vágó, de hogy az akksi nem bír ki egy napot se, az csúnya. Legalább az jönne helyre.

  • Grigor

    újonc

    válasz aprokaroka87 #135062 üzenetére

    Igen, és 2000mAh van ráírva. Ugye kiveszem az akksit, még arra is rá van írva, hogy 2000.
    Szóval nem értem...

Új hozzászólás Aktív témák