Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Viktor0610 #108626 üzenetére

    Egyrészt:
    "...akárhány UMI tesztet olvastam a Mobilarena oldalán..." Maximum kettőt olvashattál, az nem éppen egy "akárhány"-féle statisztikai mennyiség.
    Egyébként olvastál már olyan telefontesztet, ahol semmivel semmi baj nem volt, ahol minden tetszett a tesztelőnek?
    Az ominózus két mobilarénás UMI tesztben egyébként nagyjából fenntartás nélkül dicsérték a hardvert, és helyenként kritizálták a szoftvert, mert kissé nagy volt az akkufogyasztás, néhol akadozott a launcher, az egyik típusnál pedig akadozott a wifi, a szoftver kiforratlansága miatt nem volt olyan szép a kamera képe, amilyenre a hardver lehetőséget adott. A tesztelt készülékek nem az általam említett legújabb típusok voltak, hanem korábbi típusok, de azokban is gyorsan és folyamatosan javították-megszüntették az említett szoftveres hibákat-gyermekbetegségeket, a legújabb típusokra pedig ezek sem jellemzőek (ami eseti bug esetleg eseti készülékeken adódik, azt gyorsan és folyamatosan javítják, prompt működik a support). Ma már tehát a szoftvereik is kiforrottak annyira, mint bárki másé, a hardverösszeállítás és a gyártási minőség pedig évek óta eleve élenjáró és különleges volt, ez UMI jellegzetesség.

    Másrészt:
    "...ha ilyen megbízhatatlanok a gyártó típusai..." Miféle megbízhatatlanok? Ilyesmiről főleg nem olvashattál. Kifejezetten megbízhatóak a gyártó típusai. Működésileg is, a gyári specifikációk hitelességét tekintve is, az anyaghasználatot tekintve is. És mint említettem, mára szoftveresen is utolérték az élmezőnyt - amellett, hogy mint szintén említettem, a többi gyártó oprendszerei is hivatalosan rátehetőek az új típusaikra (MIUI, EMUI, Vibe, Flyme, JIAYU, LEWA, KELE, CoolLife... stb., tobzódni lehet a különféle oprendszerek között, ha nem az UMI-ét akarod használni - ma már szoftveresen is különlegeset nyújt az UMI, hardveresen pedig mindig különlegeset nyújtott, mint mondtam, az egyediség UMI jellegzetesség.

    Harmadrészt:
    A kollégának adott válaszomban pontosan és szabatosan utaltam a fent részletezett fejlődési folyamatra, miszerint igényes szándékkal, hátrányból indultak a Meizuhoz képest, de a legújabb típusaikban már semmi szoftveres gyermekbetegség sincs, hardveres gyermekbetegségei pedig nem is voltak az UMI-nak korábban sem. Élvonalbeli technológia olcsón, sok önálló tervezési-fejlesztési elemmel, élvonalbeli gyártásminőséggel. Mint mondtam, eleve igényes szándékkal indult cég, amely a legújabb típusaiban mindenben el is érte az élvonalat, amennyire az MTK csipszetek ezt engedték. Tehát élvonalbeli, megbízható minőség, olcsón.

    (Legújabb típusok alatt értendő a Hammer, az eMAX, az Iron - és a legfrissebben érkező eMAX mini, utóbbiban már Snapdragon van.)

    No így gondolom tisztább a kép.

    (#108627) fateless: Köszi a javítást, akkor az első információk tévesek voltak. Annál szebb lesz a leányzó fekvése a leendő vásárlók számára, gondolom a következő hónapok ár-érték bajnoka a Redmi Note 2 lesz - így már csak a 800MH LTE-t lehet a szemére vetni Szittyaföldön.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák