Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • A Zéé

    addikt

    válasz jjeahh #850 üzenetére

    fontos, hogy a film fényes hátulját világítsd meg, a matt része nézzen feléd. Szóval tényleg hátulról világítsd meg. Ha fordítva rakod a tartóba, akkor sokkal szarabb lesz a minőség. Ha innen fotóztad, ahogy a második képen van, akkor pont fordítva sikerült berakni a tartóba, mint ahogy jó lenne.

    Színes filmet tényleg nehéz kvázi normálisra kihúzgálni, az nekem se igazán jött össze, bár én is csak valami régi, nem túl drága színest próbáltam. Nem tudom, hogy ezek az idővel mennyire fakulnak, vagy mennyire tolódnak el a színek. Itt ír egy csávó róla, hogy hogyan csinálja, neki egész jó a végeredmény is, hasonló görbéket próbálgattam én is húzgálni, de én se voltam elégedett vele. FF-et ilyen szempontból könnyebb :)

    Just a simple Lineman...

  • optikus

    senior tag

    válasz jjeahh #850 üzenetére

    sztem tobb dolog is van. a lampa fenyenem tudom mennyire eros, nyilvan zaridovel es/vagy rekesszel lehet utana menni. a narancs maszkot nehez lekorrigalni. probald meg pipettazni. ha van szurke a kepen akkor arra nyomj ra. ha vegkepp nincs akkor a kockakozre vagy a perforaciora (valoszinuelg ott nem is szurkevel hanem feketevel kell). raadasul mivel negativ igy ami szemre vilagos az sotet lesz a kesz kepen, ezert ha a vilagosban zaj van akkor az atforgatva fokozottabban jelentkezik a sotet reszeken. nem tom ez a lampa milyen vilagitast hasznal, de led meg fenycso nem jo, hagyomanyos izzo legyen. en anno vettem un. napfeny izzot a tungsramnal. ez egy kekes szinu izzo, ezzel jobb lesz az egyensuly. fenyeroben is eleg nagy volt mert 2 db 40w-os (vagy 60? mar nem emlexem) izzot hasznaltam, de nem direktben vilagitottak bele az obiba hanem egy papirdoboz belsejerol visszaverodve amibe alufoliat tettem. a film mogott is egy dianezobol operalt feher plexi volt hogy jobban homogenizalja a fenyt.

    Buy books not gear.

Új hozzászólás Aktív témák