Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz Pelican #9615 üzenetére

    Az utóbbi hsz. -ekből úgy tűnik, hogy a "felszín alatt" komoly háttértudás és tapasztalat összpontosul ebben a topikban. Ezért leírnám a "mire használnám" problémakört, hátha valakinek lesz egy jó, iránymutató tippje. Nagyon sok ötletem van, de a legalapabb részlet hiányzik. Az internetkapcsolat. Nálam csak mobilnet jöhet szóba. A szolgáltatók olyan eszközöket árulnak, amik routerként kőkorszakiak. Egy féltégla méretű modemért meg nem adnék ki 50 rugót. Nekem egy olyan, hordozható mifi lenne az ideális, ami rendelkezik LAN port -tal, és képes csak modemként is működni. No, ilyet égen-földön nem találtam. Hát, gondoltam, akkor csinálok egyet. Vettem egy 4G -s modemet (Huawei E3372 Hi-Link verzió). Persze, a routerem (Tomato FW) nem kezelte. Sőt, semelyik ARM mini PC -m sem. Win alatt működik, de az a vonal más miatt lett zsákutca. Később egy 4.6.x kerneles Puppy alatt is sikerült működésre bírnom. Szóval, most ott tartok, hogy van egy Asix chipes USB-LAN adapterem, egy powerbankom, meg az E3372. Arra gondoltam, hogy veszek egy Inteles sticket, megpróbálok 4.x kerneles Linuxot faragni rá, és az egész cuccot belefaragom egy kis dobozba. Jobb lenne vmi ARM eszköz, de csak a málnáról tudok, ami alatt 4.x kernel van. Ha bárkinek van ilyen tapasztalata, vagy jobb ötlete, ne tartsa magában!

Új hozzászólás Aktív témák