Új hozzászólás Aktív témák

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz blakey #23726 üzenetére

    Nekem is az utolsó hozzászólásom a témában, mert valóban nem ide való.
    Szóval, eddig ezt az igényedet nem fogalmaztad meg így (igen, visszaolvastam, nem találtam ilyet). De azért kicsit gondold át. Minden kliensre ugyan azon portokat nyitni??? Honnan tudod, hogy minden kliensnek ugyan azokra van szüksége, ráadásul ugye a külső port minden esetben más kell, hogy legyen. Továbbra sem írtál egyetlen konkrét példát sem, hogy minek lenne szüksége nyitott portra. Torrent egyértelmű lehet, bár ennek is csak az aktív státuszhoz kell....

    Egyébként, ha valóban ez az igényed, akkor van megoldás. Ugyan nem ismerem a Tomato lehetőségeit, de egész biztos vagyok benne, hogy dnsmasq-ot használ DHCP és DNS szervernek. A dnsmasq pedig képes script futtatására DHCP kéréskor (request-nél, renew-nál, release-nál), amiben nyithatod dinamikusan a portokat. Ez pl. OpenWrt alatt sima ügy. Persze arról neked kell gondoskodnod valamilyen algoritmussal, hogy más-más kliens számára más-más külső portot nyiss ugyan azon belső portra (a script megkapja a MAC címet, az IP címet, a host nevet és a műveletet).
    Szóval, az igényed megoldható, de ez már minden, csak nem biztonságos...

    Alex

Új hozzászólás Aktív témák