Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TTomax

    nagyúr

    válasz Ghoula #5770 üzenetére

    Ez a kérdéskör még ennél is bonyolultabb.A maxwell nem csonkítható máshogy a felépítéseból adódóan,ez az ára (is) annak,hogy még mindig 28nmen toporgunk több éve,de plusz teljesítményre van szükségünk.Addig amíg ez korrektül le van írva a specifikációban addig nincs is ezzel probléma,hiszen látod mit veszel.Ez a gpu nagyobb felbontáson sem fog elvérezni e miatt,és akinek drága volt a Titan X az most 200euróval olcsóbban megkaphatja majdnem ugyanazt.Akinek ez is sok,vagy nem tud ezzel együtt élni az mehet a túloldalra,ott sem lesz kolbászból a kerítés.(Nem lesz olcsóbb a fiji sem sokkal,máris ezt kommunikálják.)
    A gond inkább az ár... ami lassan kezd elmenni a a pofátlanság felé,és ez bizony már komolyabb hatással lehet a gpu piacra.Az emberek nem fognak ennyit fizetni,inkább lejjebb adnak,itt viszont ismét az AMD kerülhet bajba mert a maxwelleken jelentős haszonkulcs van,amiből bőven tudnak hova engedni.Miért is fontos hogy egy cég nyereséges legyen?Engem pl ez miért is érdekelhet?Azért mert bizony ebből fogják finanszírozni a jelenlegi paletta supportját,és fejleszteni a következő generációt.

    [ Szerkesztve ]

    ★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

  • gbors

    nagyúr

    válasz Ghoula #5770 üzenetére

    Műszakilag, vagy üzletileg? Műszakilag szerintem a 970-nél megérte, itt viszont már nem - pont azért, amit írsz, túl kevés a differencia. Üzletileg viszont megéri, mert jobban kommunikálható, különösen, ha a teljes memóriamennyiséget kommunikálják, mint a 970 esetében. És amúgy ez f***ság, mert szerintem a 970-nek ez az egyetlen problémája - az OS azt hiszi, hogy van 4GB nagysebességű memória a kártyán, közben meg csak 3.5. Meggyőződésem, hogy ha a kártya 3.5GB-osnak kommunikálná magát, akkor nem lennének a beakadásos issue-k.

    (#5776) Loha: a power limit emlékeim szerint a GPU-val foglalkozik, nincs benne a VRAM. De amúgy lehetséges a power limit a GPU miatt is - csak ha nem azonos a boost sebesség, akkor felesleges összehasonlítani a két eredményt.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák