Keresés

Aktív témák

  • MiklosSaS

    nagyúr

    válasz Hencso #17 üzenetére

    Ha ezt az FX-be irtad volna akkor megertenem. Ide be irni ilyeneket mi ertelme? Ha lesz aki szeretne mericskerni, akkor jo ha pedig nem akkor torolik a topicot es kesz.

    [ Szerkesztve ]

    ~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

  • MiklosSaS

    nagyúr

    válasz Hencso #25 üzenetére

    Azert nyitottam meg mert az FX-ben mar lassan orokzold tema a kihajcsa/nemhajcsa ..itt meg lehet tesztelni.

    Es igen, @rambustibi-nel olyan a CPU limit mint Kina lakossaga a Vatikaneval szemben, de ezt itt ki lehet targyalni.
    Es mielott valaki nekem ugrik, ismerem az FX-et, nem egy volt belole. Tudom mire lepes, anno meg az 1156-os foglalatu inteleknek es kesobb a sandy processzorokal szemben meg ugy ahogy alltak a sarat..de sajnos ivy/haswell-nel remenytelenul elvessztettek a harcot.

    Visszont azert az nem szeretnem ha ez egy AMD lehuzos topica valna.

    [ Szerkesztve ]

    ~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

  • pzolika9512

    aktív tag

    válasz Hencso #134 üzenetére

    én is majd megpróbálom picit húzni :D csak még kínai nekem ez az uefi bios :D

    || Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

  • pzolika9512

    aktív tag

    válasz Hencso #143 üzenetére

    azér látom az amd jön fel szépen :DD én inkább veszek olcsón kicsit gyengébbet, amit ki is tudok használni! minthogy drágán erőset, amit esetek nagy részében nem használsz, max programozásnál meg hasonlóknál!

    szerk:: a drágánál az intelt értem :R

    [ Szerkesztve ]

    || Én, ha valakinek ígérek valamit, meg is tartom. Ha pénzt ígérek, azt is megtartom. Megtartom magamnak. A pénzt. ||

  • MiklosSaS

    nagyúr

    válasz Hencso #143 üzenetére

    Na akkor induljon:

    1. ugye azt te is tudod amit a szakik 99 %-a, nem? Ok, elmondom.....4K-ban mar hangyafaCCt szamit a processzor. FHD es FHD alatt isszonyuan terhelodik, 2K (azaz 1440p-ben) mar fogjuk ra hogy kezd javulni a helyzet.

    2. nekem volt FX-6100, FX-8320/8350. Atment a kezem alatt 4100, 8150, 6300, 8370...ismerem az FX-et, tudom mire kepes. Igen, az intelnel delidelni kell...ha 4.2-4.4 GHz-nel nagyobb orajelet szeretnel, a 4790K eseteben pedig 4.7-nel magasabbat. De nincs az az FX ami meg 6 GHz-en is erosebb lenne egy 4.5 GHz-en jaro 4770K/4790K processzoroknal.

    3. Na ja, ket emberke beszelget egy szamomra idegen nyelven, es kozben mutogatna valami tablazatokat ahol latni lehet nemi szamokat. Semmi teszt metodus, semmi garancia hogy hitelesek a mert eredmenyek. Csinaljak neked olyan tablazatott ahol a Celeron erosebb mint az FX-9590-en 5.4 GHz-en ?

    Azzal a linkel menj vissza az FX-be, ott imadjatok.

    De mivel en faCCa es jo fej gyerek vagyok, mutatok neked eredeti es teljesen realis teszteket. Amiket olyan gyerekek csinalnak akiknek minden gyarto kuld darabokat tesztelesre, es tobbet adnak a velemenyukre mint barki masnak.

    Itt az igazi 8350-es szintje! Van itt minden, szintetikus teszt, jatek, munka meg fogyasztas.








    De lehet hogy te hitetlen emberke vagy es nem hiszel az ismeretlen tesztnek...itt a hazai tesztek. Es azt tegyuk hozza hogy egy 4790K alapon olyan 20 %-al erosebb mint egy 3770K alapon.





    Sony Vegas-ban meg 4.8 GHz-en sem eri utol az alap 3770K-t :Y . Mondjuk ezen en is meglepodtem egy kicsit.

    Jah, tuningolva a 300 W koruli fogyasztasrol sem kellene megfeledkezni...

    Jah, es vegul a rangsor. Picivel gyengebb mint a 3570K.

    Most akkor hogy is van ez?! :F Teljesen ossze vagyok zavarodva....hazudik a vilaghiru majdnem 20 ev tapasztalattal rendelkezo lab501.ro...es termeszetesen hazudik a PH! is...mivel az FX-9590 (ami tulajdonkeppen egy tuningolt 8350) pariban van egy 4790K-val.....fura hogy a tesztek alapjan a 3570K (ami mar 3 eves arhitektura, es akkor is kozep kategoria volt) utan kullog.

    Na en annyira erre nem lennek buszke, de ahogyan te mondod...kinek a pap, es kinek a papne!

    Meg egy bonusz kep, sok szeretettel tolem, neked! :R

    ~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

  • MK VII

    veterán

    válasz Hencso #143 üzenetére

    Nem utál téged senki és legfőképp nem tartunk rosszmájúnak.. Én legalább is személy szerint..

    Annyit elfelejtettél hozzátenni, hogy a 4790K tök felesleges játékra.. Egy 4690K is hozza ugyan ezt a teljesítményt ami 30 ropival olcsóbb egy 4790K-nál és közel azonos árban van egy FX9590-el.
    Viszont míg egy FX9590-hez egy jobb fajta vizes hűtés kell addig a 4690K-ra egy 15 ezres hűtő bőven elég.

    Senki nem vonta kétségbe egyébként az FX teljesítményét..

    Személy véleményem szerint sokat ugráltok az FX topikban ezen a témán amúgy.. Nézd meg a Haswell topikot és nézd meg az FX topikot amit minden nap olvasok..
    FX topikban saját magatok gerjesztitek a feszültségeket és pattogtok a kihajcsa nem hajcsa ki dolgon és tudtok nap mint nap vitázni egymással ilyen dolgokon..
    Míg a Haswell topik egyszerűen csak arra van használva amire való.. Segítség nyújtásra és a tapasztalatok megosztására..

    Szerintem túl van lihegve ez az egész dolog ott nálatok..
    Vagy gondoljak arra, hogy tisztában vagytok az FX hátrányával és saját magatoknak akarjátok bizonygatni, hogy, de hát hisz jó ez még netezni is?

    Delidről meg annyit, hogy aki nekiugrik az tudja mit vállal.. Nem szükséges megcsinálni ahhoz, hogy hozza azt a teljesítményt amit kell.. Aki bevállalja az rábízza olyanra aki biztos kézzel meg tudja csinálni aki nem adja oda az meg elfogadja, ha elrontja... Ennyi.. Azt hiszem ilyen személyes dolgokon felesleges ugrálni..

    Az a videó meg amit linkeltél számomra nem hiteles egyáltalán.. Ül két ember egy polc előtt amin számítógépes alkatrészek vannak és feljönnek képek adatokkal, hogy ez meg az mennyi fps-t hozott bizonyos játékokban..
    És??? Hol van a konfig? Hol van a konkrét teszt ami alapján kijöttek ezek az eredmények.. Ráadásul 4K-ban már a VGA az aminek dolgoznia kell inkább..

    Én nem vagyok büszke rá, hogy félig kék konfigom van, de nem is bánom.. Egyszerűen csak használom... :R

    A helyesírásod borzasztó!!

    [ Szerkesztve ]

  • bozont

    veterán

    válasz Hencso #143 üzenetére

    Be is b@szna, ha 4k-ban cpu limit lenne, még az SLI ellenére is, szerintem ott még egy Semproncs/Celeroncs is kihajtaná a TX-eket. :D
    Az a baj, kerestem, de nem találtam igazán jó átfogó videótesztet, ahol sok ma is népszerű single és multi játék (régiek és újak közül is) szerepel. Méghozzá legalább egy 980 társaságában, 1080p/1440p és 2560p min/med és max beállítások mellett. Egy ilyen teszt jól megmutatná a különbségeket általánosságban és hogy mikor beszélhetünk inkább gpu limitről.
    Ha lenne lehetőségem simán összedobnám, pedig legalább 40-50 játékról van szó, még ha 2-3 hónapig is tartana.

    Na meg sokan amúgy alapnak veszik a tuningot, pedig a felhasználók elég elenyésző hányada alkalmazza és itt pl jól látszik (perze nem mert igazából elég kevés játékkal mértek), hogy tuning nélkül az i5 4440 jobb vétel mint az FX8350.

    mod.: Jah, igen delid csak 4,5Ghz+ mellé kell már igazán ahogy megfigyeltem, addig meg elég egy jobb hűtő is.

    [ Szerkesztve ]

  • MrM94

    őstag

    válasz Hencso #143 üzenetére

    Jajajajaja.
    Na kezdjük ott hogy nekem akkor volt FX em mikor a mostani FX topic sehol sem volt,evvel csak annyit szeretnék mondani,hogy tudom mit tud és volt FX em.Azóta volt két i7 em is. Ennyi bemutatkozásnak.

    Kezdjük ott,hogy a 8120am 4,4en képtelen volt kihajtani egy gtx 580at. Wait what?
    Igen haver,egy fostaliga intellel is tudsz VGA limitet csinálni hámmégjóhogy tudsz.Felraksz 600x szoors AA-t és kész megvan halva a VGA.Nademost ha te lejjebb veszed a beállításokat mert multizol és neked a fluid játék a fontos,akkor az FX elhasalt nálam,Soha nem láttam 99%on a VGA kihasználtságomat,oh de, mikor az égre néztem.
    Crysis 3 multit toltam evidens FHD ba, medium beállításokkal hogy legyen meg egy folyamatos FPS em ahol nem droppol,ha csata van.Swappoltam a cpu-t 3770k ra. alapon vazze alapon. 99%on pörgött a VGA tádááááám Frametimejaim lecsökkentek drasztikusan,és FPS növekedett.Tökm1 az FPS érted nézzél csak frametimeot. Előtte mediumon játszottam utána highon ugyanazokkal az FPS ekkel.Na ez egy szaros alap 580 volt.

    Kéremszépen,mikor i7 és i7 között is van külömbség a VGAk meghajtásában akkor nem értem miről beszélünk. 3xxx 4xxx széria gyermekbetegségei?Háperszehogyvan.Elbaccták a kupakolást.Direkt,emiatt szarházi az intel,dehát ezt kell szeretni.Én delid nélkül tolom a 4770k mat 4,4en boldogan. 4,4 nél konkrétan abszolút nem kell több.Sőt 4,2 nél sem.

    Amikor egy sandy 2600k is elvert egy FX et néhol meg egyenlő volt vele.akkor kéremszépen számold már ki hogy azóta vót ivy vót haswell vót hásvell refresss,meg most lesz broadwell.
    Na ha 5 százalékot hoz mindegyik egyik a másikhoz képest és nem annyit hoz hanem egy 4.5ös Ivy = 4.2 haswellel és ugyanígy tessék számolni szandinál is meg bródvellnél is.Na az FX kapott egy frissitést visherát,ami hoz 10%ot pluszba,tudom lemértem. 4,4es FX 81xx= egy 4ghz 83xxel.Há hol hajtja az ki a topkártyákat? U MAD BRO?

    Elnézést az alpári bunkó stílusomért. :R

    Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

Aktív témák