Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szergei

    tag

    Érdekes ez a referencia hűtés, kicsit "ASUS ROG-hatása" van. (Forrás)
    Kíváncsi vagyok, mennyire lesz hangos a ventilátor, talán most sikerül felzárkózni zajszintben az NV-hez (780 és TITAN ref-re gondolok).

    [ Szerkesztve ]

  • Szergei

    tag

    válasz ÁdiBá #7370 üzenetére

    A youtube is, úgy tűnik miattuk nem megy:

    "So, the issue with the stream is in relation to the music they were playing. YouTube didn’t like it. The stream will go live when the event starts."

    Itt érdemes nézni a fejleményeket.

    [ Szerkesztve ]

  • Szergei

    tag

    Végeztem egy összehasonlítást, talán több információértéke van, mint néhány kezdetleges driverrel készült trémark-eredménynek. (Nyilván a potenciális Vega- különösen a Frontier-vásárlók 24/7-ben FireStrike-ot nyomnak :W ).
    Renderelésben (Radeon ProRender Maya Helmet scene) ~12%-kal gyorsabb a Frontier a 17.20-as driverrel, mint egy ref. GTX 1080 Ti ~1790 MHz-en, a legújabb 382.53-as drivert használva. 258 vs. 289 másodperc. Azaz nagyjából TITAN Xp szint, ami több, mint valószínű, hogy javulni fog az újabb/jobb OpenCL-driverekkel. A ProRender ne tévesszen meg senkit, azért (is) jó összehasonlítási alap, mert nagyon fekszik a Pascal-oknak is (kissé érthetetlen, hogy a saját szoftverében miért nem fogja vissza mesterségesen a konkurens termékeket az AMD, más, független(ebb) renderer-ekben -pl. Cycles- valószínű jóval nagyobb lehet a Vega 10 előnye, szerintem korai lenne temetni még.

    Legalább a Frontier a TITAN Xp-vel ellentétben úgy tűnik, kapható lesz Magyarországon, itt az első hazai ár, ami remélem csak rossz vicc a garanciaidővel együtt :Y :( Bruttó ~380000 Ft körül lenne a reális ára (árfolyam, vám, kisker. árrés etc. után) a léghűtésesnek, vagy inkább alatta, 3 év garanciával, hivatalos forrásból. Nem tudom, hány helyen árulják majd, és mikortól. Könnyen lehet hogy a végén lesz az egyetlen Vega, ami kereskedelmi forgalomban elérhető lesz, mert az RX-eket előrendelésekben elkapkodják a bányászhordák. .

    [ Szerkesztve ]

  • Szergei

    tag

    (#32715) smkb:

    Szerintem a Specviewperf-re gondolhattál, ami nem éppen compute, és annál is erős túlzás a "nem bír az FE a P5000"-rel, de az NV-hívők és 100%-ban "független" szakújságírók (pl. Ryan Shrout) által preferált Luxmark v3.1 (ahol "komplex" teszt erős optimalizációt kapott, véletlenül kizárólag csak az NVIDIA GPU-kat érintette érdemi szinten) eredmények-alapján inkább a fordítottja igaz.

    LuxMark v3.1 1080 Ti Frontier Air Quadro P5000

    LuxBall HDR (Simple)

    GPU: 20160 21451 12486

    Neumann TLM-102 SE (Medium)

    GPU: 11716 12426 7718

    Hotel Lobby (Complex)

    GPU: 5249 (~3481*) 3989 (~3345*) 3412

    (*Luxmark v3.0-eredmény)

    A P5000-es adatok netről vannak, a többi saját mérés, teljesen azonos konfigurációban. Említhetném még a Radeon ProRendert, ahol az 1080 Ti szintjén teljesít az FE (pár %-kal jobb - ebből ki lehet következtetni a P5000-es sebességét), mindezt a kezdetleges, kiforratlan f.s driverrel hozza..
    Ezek után nem mondanám, hogy annyira trágy@ lenne compute-ra a Vega 10.
    Főleg, ha hozzávesszük azt is, hogy a P5000-nél amint betelik a 16GB VRAM, kb. lehúzható a WC-n, míg a HBC már most működik a gyakorlatban az FE-n, akkor a végére tényleg csak a "sokat fogyaszt" (a GP104-hez képest) és "sz@r mer' nincs CUDA" mantra marad, akinek utóbbi fontos, az persze kifizeti a P5000-esért több, mint kétszeres árat (bár ha CUDA-nál nem kell az a 16GB ram, akkor sokkal jobban megéri ebben az árban 3 db 1080 Ti. (de még a 2db Titan Xp is jobb választás)

    A félprofesszionális termékekről annyit, hogy ha jól tudom, akkor pl. az Autodesk-részéről a 3ds max, a Maya és a Softimage-programokhoz "certifikált" hardvernek számít az összes NVIDIA Titan, az AMD Radeon Pro Duo, és a Frontier Edition (Értsd: nulla előnye van itt a Quadronak). CAD-hoz még mindig a Quadro, és a FirePro (Radeon Pro) az Ajánlott, de a Vega FE és a TITAN Xp esetében ezek a programok is használhatóak. (Míg pl. a GTX 1080-at egy relatíve olcsóbb Quadro is tönkreveri.)

    Hogy on is legyen: Abu, arról van konkrét adat, hogy a Navi-ból lesz SSG akár Radeon-szinten is, vagy ez csak találgatás volt (korábban tettél említést erről)?

Új hozzászólás Aktív témák