Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz FireKeeper #58704 üzenetére

    Nem vagyok benne 100%, hogy ez kizárólag a kriptó volna.
    már év eleje óta csökkent az ETH profitabilitás és azzal együtt a gpuk ára is [link]
    Persze a kör azzal zárult be, hogy az ETH merge megtörtént szeptember 15-én.

    Talán az lehet, hogy Q3-ban már a várakozás is magas volt azzal kapcsolatban, hogy essenek az árak és meg is jelenhettek a használt kártyák.

    A vélemények megoszlanak. Állítólag vannak olyan kriptósok, akik azt tervezik, hogy a jelenlegi kártyáikat nem használva arra rendezkeznek be, hogy 3 év múlva újra lesz kriptó boom - akkor már persze nem az ETH, hanem valami más bányászható cucc lesz a középpontban. (Ehhez persze nyilván kell egy mennyiségi könnyíítés, ami most az infláció miatt nem várható, de nem is most várnak fellendülést, hanem 3 év múlva)

    Mindenesetre érdekes lesz nézni, hogy mivel probálkoznak.
    Én azt várom, hogy az RX 6600 menjen 100e alá. Eddig 121eFt volt az alja.
    Nem biztos, hogy leér oda. Majd meglátjuk. Sajnos benne van a paklikban most is, hogy felsóhajtanak (és jönnek majd a cikkek), hogy "hát a GPU piacnak vége, senki nem akar gépet építeni már 2022-ben, a piac a konzol és a streaming (GaaS) irányába mozdul el" és végül így sem gyártanak olcsóbban GPU-t.

    Persze mindig figyelembe kell venni, hogy csak a kurrens helyzeteket látjuk. Mindig jön valaki, aki kioktat tájékoztat a költségekről, hogy mennyire drága a szállítás, a wafer, a réz és a szubsztrát és egyszerűen nincs, nincs hová hátrálni. Aztán most már a TSMC szinte utánadobja az AMD-nek a N6-os lapkákat. :D

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák