Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alogonomus

    őstag

    válasz Cifu #57214 üzenetére

    Azért mostanra már egyedül a 3090 maradt az 1 mFt-os árszint közelében, bár azok is inkább csak beragadt készletek lehetnek. A minimálisan gyengébb 3080 Ti bő 600 eFt, míg a 6900 XT szűk 600 eFt. A bányászláz lecsengésével az árak is normalizálódni kezdtek, pedig 2021 elejéhez képest még a jelentős infláció is megtolta az árakat.
    Mindfactory alapján a csúcs dVGA kártyák területén nincs is nagy érdeklődés az Nvidia iránt.

  • KillerKollar

    őstag

    válasz Cifu #57214 üzenetére

    Kérdés, hogy azért fogynak el, mert olyan kevés a készlet, hogy ilyen keveset el tudnak adni, vagy azért fogynak el, mert a bányászoknak így is megéri, vagy azért, mert a gamerek ennyiért is megveszik. Ez majd akkor fog kiderül ha egyszer végre véget ér a chiphiány és a bányászat sem fogja már megérni. Amúgy annyira már nem igaz, hogy elfogynak, most már nem az a helyzet, hogy hozzá se tudsz jutni egyik kártyához se, beírod az árukeresőbe és kb az összeset azonnal készletről rendelheted 6 különböző helyről. Most már az a probléma, hogy az ára továbbra is sok helyen kétszerese annak, amennyinek lennie kellene. Tehát nem fogynak el, de még mindig drágább, mert gondolom a boltok berendelték jó drágán és nem akarják buktával továbbadni.

    #57215 Alogonomus
    Így kb a generáció vége fele, amikor amúgy is esni szokott az érdeklődés és jönnek a pletykák arról, hogy a next-gen mennyire felmossa majd a padlót a jelenlegi kártyákkal kezd majd normalizálódni a helyzet, kérdés, hogy a következő kártyákat hogyan árazzák majd be, mert attól tartok, hogy arra hivatkozva, hogy több mint 1 évig az MSRP többszöröséért mentek a kártyák, plusz infláció plusz most valóban nagy teljesítményugrás lesz fel fogják tolni az MSRP-t is az egekbe és ezáltal végleg bebetonozzák ezeket az árakat és ez lesz az új normál. Ami szerintem hosszú távon a PC gaming kivéreztetését jelenti majd, jelenleg még sokan vannak akik még normális áron tudtak venni olyan VGA-t ami még pár évig elég lesz nekik, de amikor eljön az ideje a fejlesztésnek, akkor lehet, hogy azt fogják mondani, hogy oké ennyiért nem fogok venni kártyát, inkább leszek konzolos. Azért az, hogy ha te mondjuk 100.000 forint környékén vettél kártyát 3-4 évente, akkor arra számítottál, hogy 3-4 évvel később infláció ide vagy oda hasonló összegért jelentősen gyorsabb kártyát kaptál szerintem egy reális elvárás/állapot volt. Nézd meg mi van most a 6500XT-vel, az RTX 480 2017-ből kb ez a szint és abból volt 8 gigás változat, plusz PCIe 3.0-ás gépben még el is veri szerintem. Értem én, hogy nem minden videókártya 1 millió és a legtöbbeket amúgy sem az a kategória érdeklni, de a megfizethető kategória se annyira megfizethető már, ráadásul amit kapsz az sz*r is ami nem mindig volt igaz, lásd GTX 1060/1050 Ti ami 1080p-re a mai napig elfogadható kompromisszumok mellett.

Új hozzászólás Aktív témák