Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Abu85 #55009 üzenetére

    Ok. Legközelebb azért legalább tedd hozzá: sokkal olcsóbb - mint amiért jelenleg a boltokban lehet kapni bármit.
    Én meg fogok lepődni, ha ezt az 5700/XT $349-399-es induló áránál olcsóbban fogják bejelenteni. De hát mindegy, mondtad, az olcsó minden kora lejárt és aki sír az annyit is ért.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Z10N

    veterán

    válasz Abu85 #55009 üzenetére

    "A GDDR6 olcsó. Főleg a 2 GB-os lapka, amit az AMD nagy mennyiségben rendel."
    OK, majd amikor az arakat nezzuk es a BOM-t osszerakjuk meglatjuk mennyire "olcso"

    "Amíg a 3Dmark alig terheli a procit"
    Vegulis erre talaltik ki, hogy a GPU-t teszteljen. CPU-ra ott a cpu teszt es combined teszt. Nyilvan csak egy osszehasonlitasi alapnak mondtam. Jobban orulnek, ha mar tucat szamra lennenek Vulkan cimek. A GTA6 legalabb garantaltan Vulkanos lesz. A TES6 meg kerdeses.

    "Annyiért fogják adni, amennyiért megveszik."
    Nem. Annyiert fogjak adni, amennyiert nem fogjak megvenni vagy NV-t vesznek.

    "Írtam korábban, hogy az olcsó PC-s hardverek kora lejárt. Az olcsó hardver a konzol."
    Ezt mar latjuk ar eve. Ezt szajkozom mar regota. Sebaj WS/szerver cuccok meg egyre olcsobbak.

    "128 bites memóriabusszal nem lesz a bányászok kedvence. Alapvetően a memóriabusz határozza meg a bányászteljesítményt, az architektúra ehhez keveset tud hozzátenni."
    Sohase becsuld ala a kapzsisagot...

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Z10N

    veterán

    válasz Abu85 #55009 üzenetére

    "Az áramfelvétel a fogyasztástól függ. Mint írtam a minták eléggé széles órajelre mentek. A 3,1 GHz-es minta 170 watt körül eszik, de elveri a Valhallában az 5700 XT-t is. Nem is kevéssel.
    Ugyanakkor jó eséllyel nem fog ekkora órajelet kapni, mert az alacsonyabb fogyasztás többet ér, így minimum bepréselik 150 watt alá. Ilyenkor az órajel inkább 2,7-2,8 GHz között lehet. A rendszer sweet spotja egyébként 2,5 GHz környékén lehet, ott már 60 watt sem kell neki."

    A gpuz alapjan:
    base: 1692
    boost: 2684

    emelle lesz 256 GB/s + 64M

    A 2,5 60W alatti eleg meseszeru, ha 2,7-nel mar 150W-t ker. Amugy oszinten szolva az a +20W-ert cserebe meg 400 MHz-ert az eleg jo biznisz. Szoval lesz ebbol 6600XTX is :D

    6600XT: 10 993 664 FLOPS 150W
    5700XT: 10 137 600 FLOPS 225W

    Vagy ez a 2,5GHz 60W mobilba lesz? Es akkor futoevben egyszer elerheti ezt az orajelet? Az OEM-ek mennyire kapnak szabad kezet az orajeleknel?

    [ Szerkesztve ]

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Új hozzászólás Aktív témák