Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alogonomus

    őstag

    válasz Petykemano #46991 üzenetére

    1) Esetleg az RDNA2-höz használt waffer mégsem ugyanaz (drágább), mint az RDNA1-es chipekhez használt. Ez máris magyarázhatná, hogy miért próbál az AMD alsó kategóriában továbbra is RDNA1-et használni, és külön RDNA2 RT részeket csatolni hozzá, ahogy a CPU-k is vegyesen 12 és 7 nm-es chipekből állnak.
    2) Plusz funkcióhoz mindig vagy kell plusz lapkaterület, vagy meglévő egyéb funkció helyett lehet betenni. Olcsóbb - és Turing ellen már bizonyított - RDNA1 megfejelve egy új RT egységgel mindenképpen olcsóbb, mint gigantikus chipeket használni. Alsóbb kategóriában a költséghatékonyság elsődleges szempont.

    3) Az 500mm2-es big navi elméletileg a csúcsra érkezik. A 2080 Ti által bevezetett 2000+ dolláros árszinten már sokkal inkább bevállalható egy tisztán RDNA2-es chip, ami cserébe sokkal flottabbul működhet, mert mindennek közös (belső) ütemező adja a ritmust.

    És akkor még nem is számoltunk azzal, hogy esetleg az AMD csak nagy raktárkészlettel rendelkezik még RDNA1-es chipekből, és ugyanúgy ki akarja csak szórni azokat az elején még jó áron, ahogy az Nvidia pont most szórja ki a TU106-os chipeket 1650-es kártyaként.

Új hozzászólás Aktív témák