Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz stratova #23649 üzenetére

    Az adatokat köszi, a megjegyzést nem teljesen értem. Nem mondtam, hogy a ROP blokkoknak a compute teljesítményhez lenne köze.
    Ha fut egy adott játék és a ROP (pixel fillrate) a bottleneck, akkor hiába 5.8tflops az elméleti compute számítási kapacitás, azt nem fogja kihasználni. De ha nem használja ki, akkor azok a részegységek nem is fogyasztanak annyit, mint ha dolgoznának. (Bár ugye pont erről szólt volna az egyik ABU által részletezett újítás, hogy CU-nként tudja állítani az üzemfrekvenciát, ami azért hasznos, mert a compute irányában túltervezett chip ha nagyobb is emiatt, de az legalább nem növelné a fogyasztást)

    Itt szép kis táblázat, amelyik például szépen megmutatja, hogy a részegségek száma és külön-külön vett nyers kapacitása terén a 980-hoz képest a 480 hol rövid.

    (#23651) stratova
    Ezen gondolkodtam, csak nem mertem leírni, hogy - ha igaz, hogy létezik - a 64 ROP-os változatot kihozhatták volna 490-ként. Ennek a teljesítménye ahogy írod persze nyilván elszállt volna Nano magasságokba. Csak arra tudok gondolni, amellett hogy esetleg időt akartak hagyni a készleteknek, meg magának a 480-nak is, hogy nem olyan jó a kihozatal, és ezt látjuk is, hogy valami oké a fogyasztással.
    Bár kihozhatják még később. 10Ghz-es GDDR5X-szel, normalizált fogyasztású új steppinggel, amivel mondjuk el tudnak lőni tényleg 1400Mhz-ig, valamint aktivált 64 ROP-pal 490 névvel és tierben megállná a helyét (alapul véve azt, hogy a X90 továbbra is az X70-nel versenyzik)

    [ Szerkesztve ]

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák