Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    válasz Malibutomi #11219 üzenetére

    Engem nem érdekelnek a titulusok, én szeretem reálisan nézni a dolgokat. Nem tudom, hogy az AMD architektúra oldalon mit csinált 1.5 év alatt, és amúgy teljesen fair dolog lenne ezt felvetni - ha a lokális AMD-überexpert nem mondta volna korábban, hogy nem lesznek jelentős update-ek az architektúrában. De még ha ezt ki is vesszük a képből, 50%-ot kellene ugrani teljesítmény / fogyasztásban - komolyan el tudod képzelni, hogy ennek bármi esélye van úgy, hogy nem kötnek komoly kompromisszumokat pl. azokon a területeken, ahol a Maxwell is? Én nem, és nem azért nem, mert valamilyen irányból szeretném olvasni a meglévő infokat.
    Azt tudom reálisan elképzelni, hogy a non-WCE 390X nem lesz számottevően a 290X felett fogyasztásban, viszont jelentősen meg lesz vágva a feszültség és az órajel. A WCE meg zabálni fog - ami szerintem nem baj, ha a teljesítmény is jön hozzá, de ettől a fact sheeten még nem lesz <300W a fogyasztás.

    (#11220) morgyi: ez már megint FUD. A 970 problémája abból adódik, hogy az egyik ROP-blokkot félbevágták, közben a memóriavezérlőt meg nem - ez egy egyedi design döntés miatt van, nem az architektúra miatt. Az SM-ek számának csökkentése valóban okoz egyensúly-borulást - de csak akkor, ha egy GPC-ben hajigálsz el sokat, miközben a backend marad ugyanaz. Ez egy vállalható komromisszumnak tűnik - majd kiderül, amikor jön több harvestelt Maxwell-kártya.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák