Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz hackeeeee #8580 üzenetére

    Akkor állítsd 1900 fölé 1933-ra.

    Alpi. pont azt írta, hogy ha WHEA van bizonyos IF órajelen, akkor ép ész ellenében több esetben egy IF lépcső emeléssel (már, ha memó is bírja ugye) megszűnik a WHEA. Tehát problémás IF-ről kell fentebb lépni

    szerk. #8582 hackeeeee

    Akkor nincs mese sajnos nálad nem segít az emelés

    Más.

    Kicsit olvasgattam CTR2rc3 témában és nagyon sokan panaszkodnak BSOD, újraindulás, crash, nem indul a CTR, játék védelem kivágja őket játékból CTR miatt, stb... problémákra.

    Olyan is van, ahol CTR1.1 által kitesztelt érték CTR2 teszt alatt már nem stabil, de szerintem ez amiatt lesz, mert 1usmus ajánlása, hogy LLC AUTO beállításon legyen és bele kellene kalkulálni a vdroop értékét, tehát annyival magasabb értéket megadni ref voltage-nak. (én kiteszteltem CTR2-vel LLC Auto mellett 1375mV-tól 1081mV-ig a feszültségesés következtében kialakuló CPU TEL - a CPU feszültségének legpontosabb mérése - valós értékét, így ezzel már tudok kalkulálni, ha azt szeretném, hogy terhelés alatt a kiválasztott pl. 1250mV-ot kapjon a proci)

    Beleolvastam Igorslab CTR2 tutorial-jába ahol leírták a különböző gyártók AUTO LLC-nek megfelelő beállításait [link] :

    MSI: LLC 3
    Gigabyte: Turbo
    ASRock: LLC2
    Biostar: Ebene 4+
    ASUS:
    - LLC: 3 oder 4
    - Phasenmodus: Extreme
    - Modus Strombelastbarkeit: 100%

    Mondjuk ezek az értékek vannak ajánlva az első verzió leírásában [link] kivéve az Asus-t, ahol megjelent a 4-es szint és a Power Phase Control + CPU Current Capability javaslat

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák