Új hozzászólás Aktív témák

  • _Horka_

    aktív tag

    válasz AtHoS #6899 üzenetére

    A PBO "alapon" igen, annyit tesz, hogy +0 Mhz a PBO boost-hoz. Szóval, alap frekik, alap PBO boost.
    Kíváncsi voltam, mit lehet kihozni a prociból ilyen beállítások mellett, csak a CO-t használva. Nos, elég komoly all core boost-ot. A 20+ negatív CO mellett, közel az egymagos PBO boostra pakolja magát all core. Többen panaszkodtak, hogy alacsony terhelés mellett, néha random reset-el a masina. Ebbe már én is belefutottam egyszer. Gyanítom, hogy a vcore görbét túlságosan alacsonyra veszi a CO magas negatív értéknél a lenti tartományokban. Ezt gondolom, majd egy új agesa/BIOS frissítés javítja. Jó ez a CO, de messze nem az az "automatikus" eljárás, amit az AMD beharangozott. Gyakorlatilag arról van szó, hogy a gyár helyett magunknak állíthatjuk be a proci vcore/freki skáláját a proci minőségének megfelelően. Ami, félreértés ne essék, egy kellemes opció, de mégsem egészen az, amit az AMD ígért. Vagy csak én értettem félre az ígéretüket... :D
    Érdekesség - nekem legalábbis az volt -, hogy PBO boost emelése vcore emelést is eredményez. Nem tudom, hogy ez mennyire "normális". Én meglepődtem rajta. Ez sajnos azt jelenti, hogy minden PBO boost beállításhoz meg kell keresni az magok optimális CO értékét. Ez így elég macerás lesz.
    Másik furcsaság, hogy 130-132W fölé nem tudom vinni a procit. Valami korlátozza, de lövésem nincs mi lehet az? Nyolvan fok fölé sem megy, minden teljesítménymutató zöldben van (PPT, CPU/SOC power, TDC, EDC). Mégis droppolgatja a frekit. PBO+0, CO -25 két magon / -28 a többin: all core belenyaldos a 4798-ba is, de valami miatt droppolgat 4770-re 4768-ra :F

    STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

Új hozzászólás Aktív témák