Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alpi.

    addikt

    válasz tibcsi0407 #38019 üzenetére

    RTX3090 1080p-re, na az az erős túlzás. :D
    Bármilyen, egy icipicit is életszerűbb helyzetben töredéke lenne a különbség.
    Ezekkel az az én bajom, hogy egy ilyen lötyögősen terhelt vganal a max fpseket szépen meg lehet tolni, akár egy aprócska +100-200 Mhz-el nagyobb cpu órajellel is. Szépen viszi az átlag fpst is, de lent nem sok minden történik. Tudom, valahogy ki kell erőszakolni különbségeket a tesztet készítőknek, ezt meg is értem és el is fogadom. Nekem azzal van pici bajom csak, hogy soha, senki által nincs megemlítve, hogy egyébként egy életszerúbb helyzetben, ezek és ezek a cpuk közt szinte semmi különbség nem lesz. Megint csak tudom, tudom.... Értem is, hogy miért, de akkor sem tetszik. :)
    Lehetne egy-egy hasonló cpu teszt is, mint amilyenek a vga-sak. 1080p / 1440p / 4K
    Vagy akár egy 3060Ti -t berakni a 3090 Sli helyett. :D Tudom, senki nem nyomja olyan ócska vga-val, de ki tudja, lehet valakiket mégis érintene. :D

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

  • Alpi.

    addikt

    válasz tibcsi0407 #38019 üzenetére

    Most nézem, hogy a Sottr fps-eim egész jól passzolnak a táblázatban található értékekhez. Tudom, hogy ez így nonszensz eléggé, de ha odarakjuk, a 142-t és a 164-et akkor az elég nagy távolságot ad a listán és ezt simán egy ram (és fclk) beállítás változtatással el lehet érni.
    Ez még egy komoly módosító tényezőt ad hozzá. Ha az egyik csapat valami potyka ramot használ, egy másik meg valami jobbat, magasabb órajeles xmp-set pl. az sokat jelenthet bizonyos tesztkörnyezetekben. Intelnél ugyan úgy minden újabb 100 Mhz dobni fog pár fpst a maxoknál. Szépen kirakják a teljes típustáblát az órajelükhöz mérten. A 12700 alul fog maradni a 12900-hez képest és lehet majd 12900KS-t kidobni +200Mhzh-el, ami meg ugyan így el fogja náspángolni a mezei társát. Viszont gpu limites helyzetben ebből semmi sem marad, hiszen a gpu fogja a max fpst meghatározni.
    Most figyelem, hogy van Ddr4-es és 5-ös Intel is adott típsuból. :D
    Műkdöik is az elmélet. A Ddr5 jóval magasabb latency-je már beakasztgat itt-ott.
    A lényeg, hogy a mem sávszél állat ! :DDD

    carl18 : Túl jó dolgunk van ! A problémák 1/3-ada így kezdődik :
    "Játék közben figyeltem az osd-n az fpst és láttam, hogy beesik XXX alá. Mi lehet a probléma ?" Régen nem a véletlen bekapcsolva felejtett OSD-n vettük észre, hogy beesik az fps, hanem láttuk a saját szemünkkel, mikor beesett 10 köré. :D
    Vagy : "Néztem a hőfokot és láttam, hogy játék alatt XX -ig felmegy. Ez túl sok. "
    Nem akarok semmi célzást ha esetleg írt bárki ilyesmit, nem azért írtam ! Csak rémlik, mintha előfordulna ilyesmi. A valósággal való minden egyezés kizárólag a véletlen műve ! :B
    Mondjuk azért anno sok dolog más volt. Leginkább mi voltunk sokkal fiatalabbak és játszani akartunk. Mert szerettünk játszani. Viszont amit nem sírok vissza az az, hogy egy pár éves géppel el se indultak sokszor az új játékok. Rettentő nagy ugrások voltak a generációk közt. Emlékszem a mi 286-osunkon el sem indult a Simfarm. Barátomhoz jártam át játszani. Nekik 386-os volt vagy talán 486SX. Azon ment. Bár ha több állatot tartottál, akkor azt nem bírta. xD

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

Új hozzászólás Aktív témák