Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Bossp #32096 üzenetére

    Multihoz azért többnyire nem árt a stabil, jó FPS. :K WQHD-ban pedig azért a 6800XT is elég gyors. Majd tapasztalod, elég-e alá a 3600, avagy sem. ;)

    #32097 hoffman_ : "gyakorlatilag mindig, amikor felállok nagy lendülettel az asztaltól"

    Ez alapján alaplapra gyanakodnék, vagy valamelyik rádugott eszközre (gyenge kontakt). A hirtelen felpattanás hatására kaphat némi fizikai behatást, esetleg próbáld meg, ha érzéssel megmozgatod az asztalt/gépet, rebootol-e tőle.

    #32109 PuMbA : Az én bajom, hogy a 3600 határai lényegesen nem javulnak a tuningtól. A ram/IF korlátja kb. 3800Mhz, ott vége a kalandnak, és a jobb példányok is jó, ha 4,4Ghz-ig eljutnak. De a skálázódási sajátosságok miatt ennél már nem lesz lényegesen jobb egy 3900X sem, és a 8 és 16 magosok is csak egész kevéssel. Viszont pl. az 5600X a magas órajelnek, IPC növekedésnek és CCX nélküliség jóvoltából tuning nélkül is többnyire egy ligával feljebb indít, az 5800X-ról nem is beszélve.

    Nyilván, ezeket tuningolni szerintem is alapvetően ablakon kidobott idő. A saját 3600-asom sem szerettem volna "tuningolni", de a gyári PB nálam igazán csalódást keltő módon működött, így mégis rászántam az időt, hogy alacsonyabb fogyasztással érjem el ugyanazt a teljesítményt.

Új hozzászólás Aktív témák