Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz CJ4567 #27237 üzenetére

    Ez így szép és jó, csak a bökkenő, hogy nálad Nv driverrel fut, ami így nem összehasonlítható az én eredményeimmel, ami egy RX580-al volt, "CPU-limitessé" téve adott környezetben (720p, very high grafika). Nálam is mindkét rendszer szépen finomhangolva volt, a Xeon a 24/7 4Ghz beállításomon, 1500Mhz körüli háromcsatornás DDR3 memóriákkal (ebben így még platform szinten hagytam kb. 10%-ot), a Ryzen 3600 viszont megkapta az allcore 4,2Ghz-et, és 3733Mhz CL16 B-die kitet, a DRAM Calculator által erre az órajelre A0 csipekhez javasolt fast presettel, szinkron IF-el, GDM OFF, 1T-n. Tehát elvileg a Ryzen a lehető legjobb körülmények között futott, és teljesen azonos szoftverekkel és egyéb hardverekkel lettek nálam összehasonlítva. Így sikerült nálam szűk 49 FPS-el megközelítenie a Xeon bő 50FPS-ét, kicsit kevésbé kihegyezve ez csökkent szűk 47-48-ra.

    Azt nem mondhatjuk, hogy az egyszál erő kevés, mert abban bizony kb. 60%-al erősebb a Ryzen, kb. független többszálon szintén (pl. Cinebench-ek), a memória sávszélessége Aida alapján durván a duplája, a játék is a Xeonon skálázódott 12 szálig (ezt [linkeltem] korábban), illetve azt se mondhatjuk, hogy a játék nem tud többet, mert korábban (2014-ben) a 4,5Ghz-re húzott i5-4690K-mon is mértem ugyanitt 50 FPS feletti eredményt AMD GCN VGA-val (R9 290) [link] .
    Ezen kívül szerintem nagyon érdekes volt, hogy 2 és 3 magon futtatva a játékot a Ryzen volt jócskán gyorsabb, de 3 mag felett a Ryzen látványosan alig gyorsult, míg a Xeon igen, és szépen megelőzte. :C
    Számomra elég egyértelműnek tűnik, mi húzódhat a háttérben.... ;)

    (#27241) Chaser: Fun fact: ugyanazon notebooknál intel verzión mértek hosszabb netezős és videós időt [link] . Majd kíváncsi leszek, a friss fejlesztések mit hoznak, mert azért ez már elég közel van azért, a régieknél fényévekkel jobb. :K

    Szerintem az 5600X-nek már lesz esélye mindenhol befogni a 10600K-t. :K

    (#27242) BMW001: A felesleges, állandó áramfogyasztás kérdése szerintem messze túlmutat a "tudod-e fizetni a villanyszámlát" kérdéskörön. :(
    Én pl. részben azért is váltottam, ne fűtsön annyira nyáron az asztali gép, nem szeretem a klímát járatni, és nem mindenre ideális egy ultrabook. És most szándékosan nem mennék bele olyan mély, nem feltétlen szorosan a topikhoz tartozó kérdésekbe, mint ökológiai lábnyom és hasonlók.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák