Új hozzászólás Aktív témák

  • SirRasor

    őstag

    Megjött munkahelyre a Ryzen 5 3400G és egy i5 4570-et váltott. 120 GB SATA SSD-ből meg egy M2 512-es SSD lett.
    Gyakorlatilag ugyanolyan gyorsnak érzem :W Nem állítottam sehol semmit, csak használom, mint ahogy mondjuk az intelt szoktam. Brand gép, valahogy be van állítva, csak Acronissal áttettem a rendszert, driverek feltelepültek és megy minden tovább.
    WTF?
    Kb. 5 évente váltok gépet és mindig megvan az az érzés, hogy HÚ, EZ MOST GYORSABB LETT. Gyakorlatilag most nem érzek semmit a mindennapi alkalmazások terén. Böngészés, office csomag stb, semmi extra, de van töltési idő.
    Aki azt mondaná, hogy azoknál az alkalmazásoknál nem lehet: Pár hónapja nálam járt valami fos ASUS laptop, amiben egy 9. generációs i3-as proci volt meg valami 240-es óccsó' SSD. Ott megvolt az a plusz feeling, ami itt nem. Egyszerűen minden egy szem pillantás alatt betöltött! Ahhoz képest ez egy lomha lajhár...
    Ezt valaki magyarázza már el nekem...

    Én totál pártatlan vagyok, régen volt több AMD-m is: mindig azt vettem, ami aktuálisan jó ár/érték arányban volt, de most úgy érzem, hogy ez a Ryzen 5 nem nagyon üti meg azt a plusz szintet...
    Idehazára 1-2 héten belül megjön a 3600-as, de az is csak +2 magos kb., szóval már előre félek :(

    És mindjárt jön valaki, hogy mégis hogy van beállítva a BIOS stb, de valamiért intelnél eddig nem volt ilyen. Beraktam, alapból minden jól állt és kész. Most kezdjem el mókolni? Ha tényleg csak nincs jól belőve (majd holnap lesz időm jobban megnézni a BIOS-t), merthogy belövést, finomhangolást igényel, akkor ez nagyon amatőr az AMD részről...de gyanítom nem ez a helyzet és ennyit tud :U

    Make Love not war!

Új hozzászólás Aktív témák