Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    válasz stratova #21073 üzenetére

    "fontos lehet szerkesztésnél (1,4-1,425 V-ig, az AMD féle 1,5+V-os XFR annyira nem szimpatikus), a sokszálas alacsonyabb OC pedig renderelésnél (pl 1,3-1,35V 6/12-re)."

    Nem vagyok benne biztos, hogy ezt bármilyen X370-es lappal meg tudod csinálni. A P-State-ek általában csak terheléstől függően állítják a szorzót és a feszt, de azt is minden magra egyszerre (legalábbis amilyen BIOS-okat eddig láttam)
    P-State-el esetleg azt meg tudod csinálni, hogy terhelés alatt a magok menjenek 4GHz 1.4V-on (már ha bírja ezt a proci) majd terheletlenül vegyék vissza magukat 1.5GHz 0.9V-ra pl. Olyan BIOS beállításokról viszont még nem hallottam, hogy kevés- vagy sokszálas terhelés esetén különböző értékeket lehessen használni. Lehet van olyan lap ami tud ilyet, de biztos, hogy nem minden P-State-képes lap lesz alkalmas rá, érdemes nézni BIOS screenshot-okat, vagy használati útmutatókat.

    A szoftveres megoldásokról nem sokat tudok (utóljára K8-nál használtam ilyesmit), ott talán több lehetőség van.

Új hozzászólás Aktív témák