Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lajtorja

    aktív tag

    Kis segítségre lenne szükségem, hátha nem egyedi eset:

    Adott egy Ryzen 3 2200g, Asrock ab350m-hdv lap és random 2x4gb DDR4 2400.

    Alapból meg se mukkant a masina, de régebbi AM4 APUval frissítettem BIOS-t 3.40, majd 4.40-es verzióra, ahogy az a nagy könyvben meg vagyon írva. Memória sehogy nem akar dual-channelben menni, amúgy minden más rendben látszik BIOS-ban. Win10 fel, watchdog error. Gondoltam egy gpu driver orvosolja a problémát. Asrock oldaláról felpakoltam a szerintük legfrissebb nem-béta drivereket, Vega 8-at látja a rendszer, de driver az nem igazán passzol hozzá, radeon beállítások sem nyílnak meg. Watchdog error marad (jellemzően, ahogy a gpu-hoz nyúlna valami, nem kell nagy dolgokra gondolni egy reklám is elég)

    Második körben legfrissebb 4.61? beta BIOS-szal már dual-channel legalább működik. Friss Windows install után immáron az AMD oldaláról driverek felmennek (17.7 talán, amit a Vega-s AMD landing page javasol) de Vega 8-at még mindig nem hajlandó felismerni, radeon beállítások szintén nem nyílnak meg és watchdog is marad.

    Pár órát még googliztam, de nem nagyon találtam releváns információt, kipróbáltam driver autodetectet -> nincs támogatott AMD hardverem szerinte. Manuálisan megnéztem még pár másik drivert de semmi.

    Van ötletetek esetleg mi lehet a gond?

    --- ---

  • Lajtorja

    aktív tag

    válasz Jinxb1rd #302 üzenetére

    Igen, azt látom hogy dGPU a default, de szerintem az úgy működik, hogy ha van a gépben diszkrét vga akkor az a prio, ha nincs akkor nem kéne gondot okoznia. Az én gépemben csak APU van, de megpróbáltam integrated defaulttal is, a driver úgy sem mászik fel rendesen.

    Beta biosban annyi változás történt nálam, hogy kicsivel több magyarázat van pár opciónál, illetve így megy dual-channelben a memória, mást nem vettem észre. Van itthon egy A320-as lap (p4.40), lehet átpakolom abba és megnézem ott is.

    Kicsit játszok még UMA beállításokkal, ha úgy sem megy akkor passz. Várom az ötleteket :)

    --- ---

Új hozzászólás Aktív témák