Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Picco

    addikt

    válasz Sakka #40045 üzenetére

    allitsd vissza a gyari automatikus venti profilt, lehet ugy jobb lesz ha csak a hang zavar. GPU homerseklet miatt ne aggodj 90 fok alatt, VRM2 100. ezek normalis ertekek.
    szerintem a legkoltseg hatekonyabb amit tudsz csinalni, az egy hozzaadott also/oldalso venti.
    meg egy dolog jutott eszembe: ujrapasztazasnal GPU-ra csak nagyon vekonyreteget ajanlanek, ha tultolod az okozhat rossz homersekletet.

    **Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

  • HSM

    félisten

    válasz Sakka #40045 üzenetére

    No, kipróbáltam, amit javasoltam neked. :)
    Asus 290X DC2 OC gyári beállításain, +10% power limittel, 1050/1350Mhz, gyári fesz, "390X BIOS", valley, 23 fokos szobában, nyitott gépházzal (nem tudom most egyéb okból becsukni), valley extreme HD módban, csak ablakban:

    Ugyanez, változatlan körülmények mellett, csak 975/1350Mhz órajelekkel, szintén gyári fesz, és úgy belőtt ventilátor sebesség, hogy a hőfok kb. az előzőnek feleljen meg:

    Hangban elég jelentős a különbség, 1700rpm-en kb. alig hallani, hogy jár, 2050-en már azért van szélzaja. Azért 975-re raktam, mert nem volt kedvem vacakolni vele, a gyári BIOS-ban 977Mhz alatt kapcsol a DPM6-os feszültségre, ezért lett 975Mhz, a gyári ehhez passzoló órajellel. Mindkét esetben megvártam, míg stabilizálódtak a hőfokok, akkor reseteltem a HWINFO számlálóit, és utána hagytam mérni még kb. 5 percet. A benchmark eredményeket is odatettem, hogy látszódjon a két beállítás egymáshoz képesti erőviszonya is. :R

    Szerintem szépen látszik, hogy elég komoly a difi így is, míg a sebesség alig változott. 1100-on nem volt kedvem gyilkolni a kártyát, azok az eredmények nagyon csúnyák lettek volna, mind ventilátor, mind hőfokok tekintetében, brutálisan durvább az 1050-hez képest az én kártyámon, rengeteg plusz feszt kér és elszállnak a hőfokok. :K

    Hasznos lenne amúgy, ha Te is csinálnál egy ilyen Valley Extreme HD ablakban+HWiNFO mérést. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák