Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsohi

    őstag

    válasz lowzor #29774 üzenetére

    Ez az eszmecsere a házszellőztetésről igazán felkeltette a fantáziámat. Szóval gyorsan rá is néztem a gépemre, hogy milyen hatással van a szellőztetés mértéke a videokártya melegedésére. A ház amiben elvégeztem a rövidke tesztet egy Phanteks enthoo luxe, 2db 14-es Phanteks PH-F140XP_BK(gyáraik) ventivel elől amik a levegő házba juttatásáért felelnek és 4db 14 centis Cougar CFT14SB4 venti amik a meleg levegő elvezetésért felelnek a ház hátulján a és a ház tetején.


    (Piros: Az automata ventilátor vezérlés, Zöld: Maximális fordulat, ~1200 rpm, Kék: A minimum, ilyenkor ~400-500as fordulaton tekertek a ventilátorok

    Ahogy az látszik semmiféle különbséget nem tudtam kimérni ami a hőfokokat illeti két kör Valley bench. után. Az egyetlen különbség az abban mutatkozott meg, hogy a min. és max. ventilátor szabályzás mellett alacsonyabb fordulaton tekertek a ventik magán a videokártyán. Ami aztán lényegében lényegtelen, hiszen az egyik biztosan zajongani fog... Szóval, ha csak a videokártyáról van szó, szerintem a minimális házszellőztetés is megteszi, értsd: elöl és hátul egy legalább 12 centis venti leszabályozva. Viszont, ha a teljes ház tartalmát nézzük már lehet más képet festene...
    (Profilomon látható gépemen végeztem el a méréseket, videokártya 1100Mhz-en tekert gyári feszültségen.)

    https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

Új hozzászólás Aktív témák