Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Habugi

    addikt

    válasz ViZion #8606 üzenetére

    Olvasgatom a Ryzen topicot magam is, rendszeresen, ahogyan írod is reszelgetik a memória témát, egyébként hellyel-közzel már egész jók, a 3000-et a legtöbb lap tudja már az újabb BIOS-okkal. Amint az utóbbi pár hétben véltem felfedezni/felismerni az inkább az, ennél a probléma síknál maradva h újabban mintha a memória gyártóknál lenne valami gikszer, nem is lap/BIOS oldalon.

    (#8607) Televan:

    Ryzen topicba most szúrtak be egy DF tesztet, ár/teljesítményben van megversenyeztetve a 4magos/szálas i5 illetve a 8 és 12 szálas Ryzenek, konkrétan a Te procid az egyik.
    Stockon papírforma szerint elmennek a Ryzenek de az IPC előny okán amint rákerül mindhárom CPU-ra az OC, a 4.8-as Kaby már jobbnak bizonyul játékra, egyedüli kivétel a C3 WTTJ.., mi más lenne.. :DDD

    Mivel az 5Ghz a K-s Kabyk ~90%-ában megvan, hiába a 2-3x annyi szál, IPC-ből elmegy az Intel, _játékra_ és minimálisan csak.
    Cserébe.., ugye most szúrtam be a tegnap esti játék 30perces videóját, elmondom hogy az 3óra 10perc volt Premiereben.., egy 12szálas Ryzennel pedig ami 3.8-4Ghz körülre van pöttyinve lett volna.., há' tudod mit inkább nem is akarom tudni (valahol a fele és a harmada között).. ;] :O
    Mindezt cirka azonos árért, érted.., nevetséges, az ritka kivétel számba megy h mivel pont Arma3 látható ezért ha Ryzennel vagyok akkor hiába töredék idő lett volna vele a munka, az átlag FPS ~50 helyett 27-30 körül lett vna. Egyéb játékokban csak attól függ mennyivel fut jobban OC Sky/Kabyn sem mint ~4Ghz Ryzeneken, h mennyire egyszál intenzív, lásd pl FC Primal..

    Ez c2c.., mindegyik 4Ghz (és mindenen CPU limit.. ;] ), alapból durva a difi, csak ugye a cshöcselék Intelekben még van 500Mhz-1Ghz OC, amitől csak megvadul a kontraszt, pedig az i5 itt csak egy Ivy, nagyon nem mai gyerek..

    Pepitában itt ment el nálam a Ryzen vonat, sajnos.. :(((

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák