Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz hadogabi1 #718 üzenetére

    Sapphire Nitro+ RX 7900 XTX (Vapor chamberes csoda)

    3dMark Speed Way stock:

    Speed Way OC:

    Time Spy HWInfo-val: (cpu-limitem van benne)

    Time Spy Extreme HWInfo-val:

    #############################################################

    Nagyon szép kártya :B (bár a ventik felől még feldobhatták volna vmivel)

    Hőfokok nagyon jók (kritikusabb gpu-hotspot és memória-hőmérsékletek is!), a fenti mérések 27 fokos szobában készültek!!!

    Coil whine nincs a videókártyából, a tápomból (EVGA) viszont igen, úgyhogy 3db 4090 és így már 1db 7900 xtx is coil whineoltatja a tápomat, bezzeg a gigabyte gaming oc 3060 Ti nem :U (ugyanannyi fps-ekkel futtatva cpu-limiten pl. world of warcraftban).

    A drivereken már a 3dMark benchek alapján is van mit faragni.

    Port Royalban fixen volt 4ből 4mérésemen olyan szakasz ahol x másodpercre fogta magát és legalább 500MHz-el (de akár 1000MHz-el is) lejjebb vette az órajelét a kártya, holott minden érték stimmelt, szimplán bugos sztem, mert nem is ugyanannál a szakasznál csinálta.
    Ugyanezt csinálta elsőre Time Spy vagy Time Spy Extreme-ben is, másodjára már nem...

    Az AMD szoftverben a finomhangolást alapvetően sztem csak ajánlásnak veszi a videókártya mert csak nagyjából csinálja azt, legalábbis a gpu-órajel és a feszültség egy furcsa fordított összhangban van.
    Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy igazából mindegy milyen feszültséget állítottam be, a valós feszültség mindig 890mV körül tanyázott, DE ahogy lejjebb vittem a feszültséget úgy járatta magát egyre magasabb órajelen a gpu.
    Elviekben 1020mV alá menni nem igazán lehetséges még bencheknél sem és egyes játékokban lehet h akár 1080mV-ra vagy picit feljebb kell állítani, egyébként 1040-1060mV elvileg oké. De ismétlem, ez csak AMD-szoftveres beállítás, a valós ekkor is 890+mV lesz :DDD :N

    GPU-órajelet én 3dMark Speed Way-ben teszteltem ki, mert nálam az RTX 4090-esek itt csuklottak leghamarabb össze ha nem volt stabil a memória-OC, és itt bírták a legalacsonyabb OC-gpu-órajeleket tartani.
    Ez alapján 2925MHz-nél összecsuklik a példányom, de 2910MHz-en többször is lefutott (average gpu-clock).
    Memória 2800MHz-re húzva fixen nem jó nálam, 2790-en nem volt anomália csak kevesebb pontszám, úgyhogy 2780MHz-re állítottam be (Fast Timing-gal), mert így több pontot hozott mint 2750MHz-en (ugyanolyan gpu-órajel mellett).

    Mások benchpontszámait nézegetve esélyesen tényleg a Speed Way terhel a legjobban be, mert Time Spy és Time Spy Extreme alatt +100-200MHz-el magasabb órajeleken is lefutott ugyanannak az embernek a benche, aki Speed Way-en csak picivel volt előrébb. (nekem most nincs kedvem azokhoz is külön kibenchelni a maxot főleg h cpu-limitem is lenne)
    Esélyesen jó példányom lehet, világranglista 5. hely megvolt 30percnyi ismerkedés után, biztosan tudna picivel többet is, főleg jóval hűvösebbe mint ez a 27fok...:

    Ebből tehát az következik, hogy kis terhelésű játéknál simán mehetne 3+GHz-en a gpu, de egy 24/7 stabil OC mindenféle játékra valószínűleg max. 2900MHz lesz.

    A Ryzen procimból kiindulva (5900X) durva all core terhelésnél 4.6-4.7GHz-nél agyonfeszelve is vége, de kisebb terhelésnél 4.8-5.1GHz között tud ugri-bugrálni --> játékoknál ez ki is hozható, de munka-szerű terhelésnél már nem.
    Na most kvázi ugyanez van a 7900 XTX-nél is, ha tudod h adott játék nem terhel annyira akkor feljebb tekerheted az órajelet, vagy ha lusta vagy ezt kitesztelni és játékonként mindig állítgatni, akkor egy durva terhelésű játékon kiteszteled mi a stabil teteje és úgy használod onnantól mindig.

    Itt egy TechPowerUp-os mérés OC-ügyileg, hogy a
    ref 7900 XTX 269fps,
    OC-zott ref 7900 XTX 305fps,
    OC-zott Nitro+ pedig 345fps.
    Gondolom fixen elmelegszik a ref kártya OC-zva :U
    Ez annyit tesz, hogy bármilyen ref kártyás stock 7900 XTX mérést láttok youtube és társain, majdnem 30%-al tudhat több teljesítményt egy OC-zott custom kártya.
    Azt viszont nem tudom, melyik custom példány milyen TDP-kerettel rendelkezik, mert ez elvileg az egyik legmagasabb a a 420W + 15% (463W) OC-lehetőséggel.

    BTW 2560x1440 240Hz-en 87-89W desktopban a gpu-fogyi :O :DDD :N

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák