Új hozzászólás Aktív témák

  • Walter_White

    senior tag

    Na megjött a kicsike :) 1080Ti helyére. Sapphire RX 5700XT.

    1 biztos PCI-E 4.0 egy parasztvakítás a VGA kártyáknál.
    Először Riser (sima Riser kábel) kábellel próbáltam ki a kártyát, PCI-E Auton, igy igaz elindult 4.0-ás PCI-E-vel, de a Winben laggolt az egér, illetve Driver install után rögtön ati... .sys kékhalál fogadott. Rendben belépek a Biosba átállítom 3.0-ra a PCI-E vezérlőt, minden a legnagyobb rendben megy, így a Riser kábel is tökéletes.
    Nyomtam egy Superpositiont PCI-E3.0 Riser

    Majd hajtott a kiváncsiság, mivel a riserrel nem megy a 4.0, így kiiktattam majd betettem rendesen a kártyát horizontálisan a slotba, és a Biosban 4.0-ra lefixáltam a vezérlőt. Nincsenek mikrolaggok, igy tökéletesen megy ahogy kell menjen.
    Majd szintúgy nyomtam egy Superporitiont PCI-E4.0

    Így maradtam a Riser kábellel való csatlakoztatásnál és 3.0-ás PCI-E-vel, legalább nem fütik egymást az NVME+VGA
    Fűtés... Borzasztóan melegedik a ref... 80-90-95 fokot is eléri... főleg mikor teszt után kikaptam a kártyát, alig lehetett megfogni... Refet csak olyan vegyen akit vagy nem érdekel a hőfok, vagy aki vizezni akarja, lehet hogy ezekkel a hőfokokkal nincs gond, és már el vagyok szokva a léghűtéstől, (Tudom alulfeszelhető...) de szinte hallom hogy vízért kiált..

Új hozzászólás Aktív témák