Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MegasArchon

    csendes tag

    Sziasztok!

    Közös ismerősünk, kedves Bacsis kolléga hozzátok irányított, hogy ti valószínűleg tudtok nekem segíteni.
    Gravis ultrasound hangkártyákat keresek, régi midis zenék teszteléséhez, felvételéhez, meg csak úgy, hóbortnak. (esetleg awe64gold-ot is, meg 1-2 awe32 verziót is)
    Ha valamelyikőtöknek akadna ilyen kártyája és esetleg még meg is válna tőle, akkor kérem, keressen fel priviben. Még a rosszakat is gyűjtöm, szóval az sem akadály.
    Egyébként jómagam összességében a régiségeket és az egzotikusabb darabokat gyűjtöm. Ennek következtében van jó pár fölösleges cuccom is. Szóval akár cserélhetünk is, ha az jobban megmozgatja valakinek a fantáziáját.

    Tehát keressetek priviben. Köszönöm!

    -Tamás

    Régi hardvereket keresek retro gyűjteményembe!

  • MegasArchon

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretném a szakértői véleményeteket kikérni, az alábbiakkal kapcsolatban:

    Nagy gyűjtője vagyok a hangkártyáknak, (és sok minden másnak is) aminek következtében igencsak gazdag a Gravis Ultrasound hangkártyás gyűjteményeim (is).
    A márka kapcsán egy sehol másutt nem tapasztalt, végzetes jelenséggel találkoztam, ugyanis a GF1 IC (csak a foglalatos típusoknál, tehát az összes Classic és a MAX 1.7 - 1.8) hajlamos az elhalálozásra(?).

    Eddig tapasztalt jelenségeim:
    A 4.11 drivert minden foglalatos GUS-hoz lehet telepíteni, még ha hibás is.
    A setup elindításakor, a custom részlegben kezdődhetnek a bajok.
    -kifagy a memóriateszt (halott GF1)
    -megfagy menet közben a memóriateszt (menet közben térdelt le a GF1)
    -kifagy a portok/csatornák tesztelése (halott GF1)
    -csak erőltetett DMA csatorna beállítást engedélyez, de a lejátszás hibás (rossz ramok, vagy felszakadt forrasztás, esetleg hibás GF1)
    -minden teszt lefut, feltelepül, de a lejátszásnál elvéti a hangszereket, furcsa zörejeket hallat (haldokló GF1)
    (meg még van 1-2 különleges jelenség, de azok nem hibát jelentenek)

    Ami biztos:
    A konfigom jó, és másutt is ugyanezeket a jelenségeket produkálják a beteg példányok
    Hardwareütközések nem lehetségesek, mert ha kicserélem a beteg példányt, az "egészséges" másik működik.
    Mindegyiken ugyanazokat a jumperbeállításokat használom (de sajnos az állítgatás sem használ)
    Ha kiveszem a GF1 IC-ket a foglalatból és átrakom egy más kártyában, ugyanazt csinálja, tehát nem a kártya a hibás.

    Bárki tapasztalt már hasonlót, vagy szert tett már valamilyen megoldásra? Esetleg én tévednék a "halott" diagnózisommal??

    Köszi a válaszokat!

    Régi hardvereket keresek retro gyűjteményembe!

  • MegasArchon

    csendes tag

    válasz DarthSun #35621 üzenetére

    Köszi a választ!
    A classicodnál mi a hibajelenség (és hányas revision?)

    Régi hardvereket keresek retro gyűjteményembe!

  • MegasArchon

    csendes tag

    válasz MasterDeeJay #35626 üzenetére

    Ha szabad megjegyeznem
    Nekem 2db 110W-os, 3600-os irwindale-t hűtenek egy Asus NCCH-DL-ben ugyanezek a réztuskók.
    Sajnos egyetlen normális op-rendszeren belüli hőmérsékletmérő nincsen 603-604 xeonokra, tehát nem tudom, mire képesek a bordák. BIOS-ban, alapjáraton 45 fokon mennek.
    Viszont terhelés alatt orkánszerűen beindulnak a "qfan"-on 60 fokra beállított ventik, meg a szerverventik... ekkor már a bordákhoz nem érdemes hozzányúlni.

    Szóval hasonlóan látványosak és súlyosak, mint a 3870x2 és 4870x2-n lévő tömbök... de a gyakorlatban már nem olyan fickósak.

    Régi hardvereket keresek retro gyűjteményembe!

  • MegasArchon

    csendes tag

    válasz colos #50 üzenetére

    Sziasztok!

    Szeretném a segítségeteket kérni egy Ati Rage Fury MAXX-al kapcsolatban (a két procis VGA).

    Win98SE alatt próbálom feltelepíteni hozzá a drivert, amit a hivatalos AMD legacy driverek közt találtam (de máshonnan is letöltöttem a biztonság kedvéért) és a legutolsónak van feltüntetve.
    Állandóan holland nyelven indítja meg a telepítést és 1-2 fázist követően kivág egy számomra értelmezhetetlen hibaüzenettel.

    Kipróbáltam a drivert win7 alatt is (a főgépemen), csak a próba kedvéért, de ugyanúgy holland nyelvű a telepítés és ugyanazzal a szöveggel állítja le a telepítést. (nem tudok nyelvet váltani)

    A VGA-t a win98se felismeri, nem szemetel, semmilyen hibát, fagyást, stb nem mutat. Az eladó pedig egy rendkívül megbízható, általatok is ismert személy.

    Van valakinek valami tippje?

    Más drivert nem találtam hozzá!

    Köszi!

    Régi hardvereket keresek retro gyűjteményembe!

Új hozzászólás Aktív témák