Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pikari

    addikt

    válasz ityam #97386 üzenetére

    Volt 128 bites mx440 az egyik gépben itthon, fél évig. Nem nyűgözött le.

    Lehet, hogy nagy felbontáson a 128 bitnek köszönhetően a dx7 korszakba tartozó játékokat jobban bírta volna futtatni, mint egy fx5200, de mint ahogy most sem, a felhasználás akkor sem benchmarkok futtatásából állt.

    A gyakorlatban - azokkal a játékokkal, amik már dx9-re íródtak, vagy újabb opengl extensionokat használtak - az fx5200 feltörölte a padlót az mx440-el. Rengeteg dolog az mx440en el sem indul (pixel shader nuku).

    A geforce fx 5200, bár nagyon sokan szidták, egy nagyon jó kártya volt, de ezt nem a nyers erejének köszönhette, mert az nem volt sok, hanem főleg a kompatibilitásának, hardveres kialakításának, és relatíve alacsony processzorigényének. Ha valakit érdekel, kifejtem bővebben ezt.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • KROK640

    veterán

    válasz ityam #97386 üzenetére

    Amennyire emlékszem a MX420 és 440 emelt órajelű MX400-asok voltak kicsit jobb memóriavezérlővel. Úgy rémlik, hogy a 460-as volt kicsit komolyabb, de az is GeF2 alapú volt.
    Az FX5200 a GeF3 Ti200-tól biztosan lassabb volt. Az MX440-el azért nem fair az összehasonlítás, mert egy csomó olyan játék (DX7 VS DX9) el sem indult az MX440-en, ami az FX5200-on meg igen.
    Egyébként akkoriban a nagyon csóróknak a MX420/440et javasoltam, de MX460-tól (ami kb egy árban volt a GeF3Ti200-al) és a drágább 440-ektől már egyértelműen a GeF3 felé tereltem a népet, akkor is, ha az régebbinek hatott elsőre. FXből úgy 5700 alatt semmit sem javasoltam, akkor meg inkább GeF4Ti sorozat felé tereltem őket.
    Igazán a 6000-es sorozat debütálása és elterjedése volt a fordulópont, mert ott már a 6000-es szériát javasoltam egyértelműen, a GeF4 MX-ek és FX5200-ak, de még a GeF3-ak is kiestek.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák