Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz DarthSun #95792 üzenetére

    x99 egy érdekes állatfaj. Prociba integrált a VRM egy réssze. A lap csak 1.8-2.1v között állít elő. Ez miatt cpuz is hülyeségeket tud írni, akár 2v-os vcore-t is ír ami végülis abból a szempontból igaz hogy a proci meg is kapja a 2v-ot csak éppen saját magának elrendezi.
    X79/x99/x299 vcore tekintetébe intel nem is tud normálisat megadni mert melyiket adja meg? a turbósat? Ezért inkább adaptive voltage van meg offsetek. Én soha nem is néztem mennyi az alap vcore x99 és x299-nél mert nem is igazán érdekes.
    Szerintem amúgy ezeken a platformokon nincs is egységes vcore azaz van vagy 40 vagy inkább 80 féle proci pl x99-nél és azon belül steppingenként is válltozik a vcore.
    Amúgy x79/x99/x299 legnagyobb előnye pont ez az integrált vrm mert így a legdzsunkább kínai lap is képes kezelni nagy procikat (most tekintsünk el az unlockedektől) azaz 135w-os procit is kezel matx lap, vagy vrm borda nélküli workstationok is szintén akár 165w-os procikat is megesznek. Mai platformokon ahol a vrm a lapon van teljesen ott meg összeszarja magát egy matx low end hűtetlen vrm-es lap 65w proci felett. Hátránya persze az hogy nagyobb és drágább a proci.
    Szervereknél ez totál elfogatott, nem látni bazi nagy bordás vrm-es lapokat. LGA3647 és nagyobb társainál is viccesen pici a vrm borda már ha van pedig ott 200w+-os procik vannak.

    [ Szerkesztve ]

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák