Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz 3shae #95657 üzenetére

    Te valamivel utánam vehetted a géped, mert ahogy emlékszem (na nem 100%) mikor én vettem még 366-os volt a leggyorsabb proci. 1999 május 7.
    Celeron 366, 64MB RAM, S3 Trio 3D/2X 4MB, 3.2GB HDD, 32× Sony CD ROM. Ez kiegészítve egy HP695C nyomtatóval és egy Genius (nem emlékszem milyen ) scannerrel 275 db ezresébe került a szüleimnek, meghaladva a 250 ezres maximális keretet. (A Klamath 450MHZ-es CPUval további 98 ezer ft felár lett volna, ami mondanom sem kell már abszolút nem fért bele).

    A Voodoo Banshee-t nekem is ajánlgatták, de túlnyomórészt Voodoo2-re akartak rávenni, mondván akkor csak egy extra kártya a mostani mellé. Ennek az S3 Trionak az érdekessége az is volt, hogy nem tudta a 32 bites színmélységet, csak a 16 és a 24 bitest. Épp ezért azt a tanácsot kaptam (noha a 24 és a 32 között nem láttam a különbséget), hogy mindenképp olyan cserét hajtsak végre aminek keretében ez a VGA kikerül a rendszerből.
    Voodoo 3 2000 AGP sem volt annyira nagyon olcsó amennyire emlékszem, de talán olcsóbb volt mint a TNT.
    Azt tudom, hogy padtársamnak a 233MHZ-es MMX-es P1-esébe a 32-ről 64MB RAMra váltás az 1.7GB HDDről 6.4GB-osra váltás és az S3 Virge helyett a Vooodoo 3 2000 AGP ... ez a három tétel akkor 65 ezer ft-jába fájt. Nekem két hónappal később az S3 Trio lecserélése egy ASUS V3400 TNT 16MB-ra, 31 ezer ft-ba került.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák