Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz FoxiestFox #94500 üzenetére

    A túlmelegedős sztorinak megpróbáltam utánajárni ma.
    Ugye a sztori, hogy mindkét CPU 90 fokos volt lájtos használattal, gaminggel pedig közelítették a 100-at HWINFO szerint (még az is, ami le volt tiltva hiszen a 98 single proci OS).
    SETFSB-vel tekerve rajta a 2-es CPU visszállt normál hőmérsékletekre, idle 45 fok körül van, terhelve 70-ig megy.
    Az 1-es proci továbbra is 90 körül legelészik.

    Toltam egy BIOS resetet, hogy az összes vackot újra tudja inicializálni a BIOS nulláról, beleértve a CPU-kat is.

    Kiszedtem mindkét CPU-t, megnéztem a pasztát, mindkettőn rendben volt, de azért még egyszer újrakentem őket.

    Megcseréltem a két procit, továbbra is az 1-es slotban lévőt főzi, úgyhogy az egyedi CPU hibát kizártam.
    Hogy mit csinált a lapnak a SETFSB, ami CPU swap és BIOS reset után is megmaradt, nem értem.

    4x128 MB RDRAM van benne, mindegyik 800-as, de különböző fajták, igaz, mind 800-as.
    Gondoltam finnyás, kivettem az egyik félét, maradt benne 2x128MB, az üres slotokat terminátorral zártam.
    Semmi változás, bármelyik egyforma memóval próbáltam.

    Kifogytam az ötletekből... az egyetlen, amit még nem próbáltam, az, hogy a saját tápját visszadugom rá, azzal mit művel, de elvileg ezzel a táppal sincs gond, Delta P4 táp, rendben vannak a feszültségei, kétlem, hogy ez okozza az anomáliát.
    Más procipáros nincs nálam, amivel ki tudnám próbálni, két egyforma Slot1 S370 átalakítót még nem találtam, hogy kipróbálhassam két combosabb 133MHz FSB Copper Pentiummal.
    Sőt, single CPU módban sem tudom kipróbálni, mert nincs Slot1 terminátorom.

Új hozzászólás Aktív témák