Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pikari

    addikt

    válasz envagyok #91370 üzenetére

    Ja, hardver tekintetében 10x annyi gyártó volt, ami izgalmas volt. Most alig vannak hardvergyártók, de viszont szoftverekkel ez a helyzet, sokkal jobbak, és sokkal több van belőlük.

    Mondjuk hddből 3 gyártó maradt, igaz, SSD-ből van vagy 30 gyártó megint.

    Viszont pár éven belül több nagy kínai, esetleg 1-2 orosz gyártó is meg fog jelenni a világpiacon, akik videókártyákat, és processzorokat gyártanak majd (zhaoxin, glennfly, moore threads, elbrus, innosilicon), ez majd sok érdekességet csempész megint az életünkbe.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • fatpingvin

    őstag

    válasz envagyok #91370 üzenetére

    egyetértek.

    mostanra szó szerint mindenfajta változatosság eltűnt, gyakorlatilag mono- vagy duopólium van minden érdemi dologból:

    architektúra: x86-származékok, meg mondjuk hogy az ARM, valamelyest, de az se igazán ugyanazon a piacon. régebben mi volt? x86, PowerPC, Alpha, SPARC, PA-RISC, MIPS, m68k, és akkor ezek csak a "modernebbek", az ilyeneket hogy Z80 meg 6502 nem vettem bele mert ezekre nem igazán van UNIX.

    CPU gyártó: architektúránként legalább egy, de ha csak az x86-nál maradunk ott is volt elég sok, mostanra maradt két nagy meg egy kb semmi vizet nem zavaró harmadik faramuci.

    GPU: maradt lényegében kettő meg egy harmadik ami most jön fel ismét. régebben mi volt? csak a 3dfx-et mondom, de rengeteg egyéb volt akik elhalványultak

    IO: USB a mindenre IS, belső rendszerbusznak a PCIe maradt szinte kizárólagosan, ezen kívül kb a SATA mint hátértár, esetleg a SAS enterprájszon. hálózatra Ethernet. minden egyebet amire ezek eredetileg nem voltak alkalmasak, rájuk tákolják. az USB és PCIe sajátos öszvére a Thunderbolt. Firewire, SCSI, FC... akár csak a jó öreg parallel port. folytathatnám a sort, ez is kiürült.

    hogy szoftverfronton miféle fertő alakult ki azt meg ne is feszegessük.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • KROK640

    veterán

    válasz envagyok #91370 üzenetére

    Teljesen egyetértek! Nagyon lelassult a fejlődés, és elég langyos víz a mostani helyzet. Az egyetlen érdemleges esemény az Intel VGA piacra lépése volt az utóbbi években, meg az első Ryzen megjelenése.
    Ma még egy 2nd gen I7-el is el lehet lenni (4C8T), legyen hozzá 16GB RAM aztán jónapot. Egy RX590-el (7 éves VGA!) FullHDban simán el lehet lenni. Régen ez elképzelhetetlen lett volna, hogy 11 éves proci és 7 éves VGA még bármire is jó legyen.
    Minden hónapban izgatottan vártam a híreket, ki épp mit gurított, és mi lesz az új szuper jóság. Annak meg egyenesen varázsa volt, hogy tudtam, hogy egy év múlva jó eséllyel sokkal jobb gépem lesz. Mondjuk megvolt a hátránya is, kifejtettem az egyik előző kommentemben.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák