Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz Pikari #90484 üzenetére

    A legnagyobb fostalicska AMD lapokon az Asus

    Asus lap van az FX- hez, nincs vele semmi gond, ma is jól működik - Asus M5A97 EVO R2.0. Valamint a Phenom-II is Asusban van, meg a RyZenek is, alapvetően sok Asus cucc retroban is...és jók.

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • jokeph

    nagyúr

    válasz Pikari #90484 üzenetére

    FX 8350/8370 ér valamit, de még ezeket is meg kell tolni, az egyszálas kakaó akkor se az igazi.
    s1366 egy hatmagos Xeonnal übercucc, és ha értelmes lapban van, szintén tolható rendesen.
    AM2+-ból Asus M3A78-EM lapot használtam (újonnan vett) az AM2 és az AM3+ között 7 éven keresztül, csak a proci változott meg a ramot bővítettem, Opteron 1381-el nyugdíjaztam.
    Mai napig is működik, lepróbáltam vele a Phenom II X6 1090T-t, pici teljesítményvesztés mellett azt is vitte, a VRM kapott egy aktív hűtést, nagyon forralta a 6 hengeres. Opteron mellett nincs ilyen gond, akkor se ha megrántom 3 GHZ-re.
    Kapott egy SSD-t, és egy W10x64 PRO-t, 8 GB rammal egész jól szalad, az IGP-t (ATI HD 3200 - korának legerősebb IGP-je, éveken át játékra használtam, majd kapott egy HD 5670-et mikor kevés lett) is sikerült W10-hez feldrivereznem.

    #90486DarthSun: az az egyik legjobb FX-hez való 970-es lap. :K

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • frescho

    addikt

    válasz Pikari #90484 üzenetére

    A Bulldózer szarul sikerült, mondjuk ki, legalább akkora tévút volt, mint a P4. Egyszerűen érthetetlen, hogy az AMD mérnökei mit gondoltak amikor kijelentették, hogy majd 5GHz-en jó lesz az. Az egyszálas teljesítménye, ami játékok alatt sokat számított a mikro lagok miatt csapnivaló. A modul/mag elnevezés meg kritikán aluli. PErsze van 1-2 program ahol 70%-ot gyorsul a második mag miatt, de az átlag inkább a fele, 35%. A single thread teljesítményhez képest ez azt mutatja, hogy a frontend/cache részleget mennyire alulméretezték. A Sandy-t az első széria akkor érte be, ha szénné húzták és pont neki fekvő teszteket futtattak rajta. A [468]3.* szériában tovább fokozták. A Phenomot még mindig nem érték be IPC-ben, de legalább az Inteltől tanulva megrántották amíg ment a proci. Nem több cache/jóval erősebb frontend ment bele, csak alibiztek. Zabált is rendesen, csak éppen a lapok ezt nem bírták. A gyártóknak nem adtak ki rendes specifikációt és ami volt azt sem kérték rendesen számon, így jöttek ki olyan AM3+ deszkák amik még alapon járatott 6300-al trhrottlingoltak. A közép kategória teteje alatt 8350-et nem is volt szabad használni, mert akár meg is sütötte magát, nem egy példa volt rá.

    A kékek sem voltak jobbak Deákné vásznánál. A 10% körüli totál gyorsulást látva az Intel kidobta a 4-es szériát, majd vezetés hátradőlt, visszafogta a fejlesztést beindította a kaszát és profit. Ennek az eredménye a mostani sokszáz wattos peek fogyasztás, de legalább az deszkagyártókon leverik a minimális követelményeket.

    Ma használni egyszerűen érthetetlen a homokozólapátot, egy olcsón megvásárolható 6-os szériás i5 lemossa a fenébe gombokért. A Sandy és Ivy szebben öregedett és van hozzá lap/RAM olcsón, 4-es szériától fölfelé pedig minden simább érzés.

    Írom mindezt úgy, hogy a legelső bejelentett AM3-as lapot Japánból szereztem be jóval az első széria megjelenése előtt. Az a lap még mindig megvan és van egy csúcs lapom is hozzá 8350, 6300 és valami első szériás procival együtt.

    https://frescho.hu

Új hozzászólás Aktív témák