Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz frescho #64444 üzenetére

    Ez csak szóhasználat kérdése, hogy mi a klón. A klónoknak nem kell feltétlen közös őstől származniuk, meg nagy fokban hasonlítaniuk.

    A bugos P1-ek azért drágák, mert ritkák. Konkrétan az FDIV-es a legritkább, mert ugyan sok ilyen proci volt, de az Intel szinte mindenkinél cserélte, pár ember tartotta csak meg a hibás procit tájékozatlanságból vagy lustaságból. Szoftverek valóban tudták korrigálni. Így kevés maradt fenn belőle, ritkasággá teszi. Nyilván ez egyéni preferencia kérdése, én hibás procit retró gépbe nem építenék be, ha lenne is retró gépem, és pentiumosat akarnék, akkor valami gyorsabb P MMX-szel, PPro-val próbálkoznék inkább, nem alacsony órajeles, hardverbugos, korai Pentiummal. Ha meg lassabb gép kéne, akkor meg eleve nem Penyára építeném az egészet.

    Amit meg az évszámokhoz írtam, az nem a realitásokról szól, hanem hogy a játékfejlesztők milyen hardvert tudtak figyelembe venni. Ennek nem feltétele, hogy általánosan elterjedt legyen, elég az, ha a piacon van, ismerik már a teljesítményét, és már úgy írják a játékot, hogy nem spórolnak annyira az erőforrásokkal (ez nyilván csak pár játéknál van, extrémebb esetként), főleg nem a legmagasabb grafikai beállításon, üzemmódban. Úgyhogy, pedig de, már az 1993-as Doom1-nél is látszik, hogy erősebb 486-os kell alá. Ez mind nem a realitásról szól. Azt senki nem mondta, hogy Átlag Jóska ilyenekkel nyomult. Valóban drága volt, de a játékfeljesztőknek meg az amerikai kereseti szinteknek már nem volt akadályozó tényező.

    Ha a magyar állapotokból indulnánk ki, akkor minden jó pár évre későbbre tolódik. 1993-ban én is max. ilyen 386-os géppel nyomultam (egy évvel előtte meg csak 286-ossal, előtte 1-2 évvel meg XT szintűekkel), semmi 486, meg Pentium. Meg Windows 3.1 is mutatóban, inkább DOS-szal nyomultam, DOS-os játékok, DOS-ban programozás. Az ilyen 200-300 ezer forintos 486 DX2-őt, meg a megjelent Pentiumot csak a számítógépes magazinok hasábjain csodálgattam, hogy milyen szerencsés, aki megveheti, van rá pénze.

Új hozzászólás Aktív témák