Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Badman 4ever

    őstag

    válasz bacsis #2541 üzenetére

    Ekkora szemétséget... :W
    Na sikerült egy gyorstesztet összedobnom, ami két dolgot vizsgált, hogy mi az előnye és főképp mennyi ha alacsonyabb feszültséget kap a proci. A másik dolog, hogy mennyit ér ha csökkentem az időzítést ilyen gépnél. A kettőt egyszerre teszteltem, mert egymást nem befolyásoló tényező a feszültség és az időzítés azonos órajeleknél.
    3 féle beállítást néztem:
    1. Csökkentett feszültséggel és időzítéssel
    (Proci: 1400 MHz 1,45V@1,375V ; Mem.: 133 MHz 3-3-3-7/9@3-2-2-5/7 ; 9600 XT alapon, hogy ne fűtsön)
    2. Alapon minden
    3. Tuning (Alias Gőzmozdony mód)
    (Proci: 1600 MHz 1,45V@1,65V ; Mem.: 153 MHz 3-3-3-7/9; 9600 XT: 500@558 MHz 600@700 MHz)
    Ablak ugye nyitva, gépház oldala levéve minden tesztnél és végig velem volt a barátom, a jólismert orkángenerátor: Klikk!. (Jött be a friss nyári levegő és nem volt meleg! - Ez meg is látszik a tesztekben, nappal, redőnyök mögött, gépházoldal felrakása mellett 63 fokon is ment a proci tuninggal.)
    EVEREST teszteknél, ahol a memóriaidőzítés-változás hatását néztem, ott csak PhotoWorxx-nél volt eltérés a két időzítés között, a többi helyen nem, úgyhogy ennek eredményei:
    Csökkentett időzítés: 964 pötyike
    Alapon: 862 pötyike
    Tuning: 996 pötyike
    Illetve a memóriabenchmark eredményei: Klikk!
    És a SuperPi eredményeken is látszik a különbség: Klikk!
    A feszültség része a dolognak fura volt, mert csökentett feszültséggel, majdnemhogy nem volt eltérés, csak egy két fok:
    Csökentett fesz.
    Alapjárat
    Tuning
    Egy kicsit többet vártam volna a feszültség csökkentésével, de hát ez van. :)

    [ Szerkesztve ]

    Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

  • peti_s

    addikt

    válasz bacsis #2541 üzenetére

    Ezek nem normálisak... Így elég nehéz lehet egy céget nyereségessé tenni.

Új hozzászólás Aktív témák