Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vrob

    aktív tag

    válasz arn #104006 üzenetére

    #103996 frescho
    Egyetértek. Ez van, mindig le voltak maradva a szoftverek.
    #103997 KROK640
    Nyilván lehet ide-oda tekergetni egy egy konkrét modellre, hogy egy kicsit változzon a végeredmény, de jelentősen nem fog.
    Attól, hogy jelenleg tele vagyunk szoftverekkel amik semmit nem gyorsulnak egy ilyen átállástól, az nem jelenti azt hogy ne lenne már most is 2,7 szeres a különbség a két említett modern proci teljesítménye között.

    Olyan példákat bármelyik időből lehet hozni, hogy úgy tűnt mintha nem lenne értelme az új procira átállni. Aztán az idő mégis igazolta a fejlődést.
    A 286 a régi kódokban gyorsabb volt azonos órajelen mint egy 386SX.
    A Pentium Pro az akkoriban elterjedt 16 bites kódot lassabban futtatta mint egy akár kisebb órajelű Pentium.
    A K6-ról is bebizonyosodott, hogy jóval lassabb volt DOS alatt mint az elődjei.
    A P4-ek az aktuális szoftverekben lassabbak voltak a P3-nál, mondhatni semmi értelmük nem volt akkor amikor megjelentek. De végül, a 3Ghz-es határ átlépéséig nem volt probléma a tempóval és iránnyal amit diktáltak.
    Az AMD FX-ek is gyalázatosak voltak induláskor, aztán pár év múlva szerintem egész használható procik lettek.

    Én úgy látom pontosan ugyanez történik most is. Az hogy egyféle mag volt egy prociban, annak vége. Ez is csak egy időszak volt a több magos cpuk világában, ami most elmúlik.
    Jönnek a nemhogy 2 féle, de 3 és 4 féle különböző teljesítményű és más-más feladatra fogható coreokkal operáló processzorok.
    Összességében, ha majd ezt a szoftverek rendesen kihasználják, szerintem egy nagyon optimálisan kihasznált rendszert kaphatunk.

    #104006 arn
    Szerintem az sem egy utolsó szempont, hogy annak idején nem is tapasztaltuk meg ennyire időben az új HW-eket mint most. (legalábbis többünk biztos nem)
    93-ban mire volt jó egy Pentium?
    Szebb lett volna tőle egy játék? (Wolfenstein3D? még Doom se volt) Vagy gyorsabban ment volna a munka?
    Nem gondolom hogy így lett volna.
    Viszont 3 évvel később, 96-ban, mire megfizethető lett, már biztosan.

    Nekem nem olyan régen lett Alder Lakem itthonra, és igen, szebb, gyorsabb és jobb lett tőle minden :D
    Lehet ez a 3 év lemaradás a titka. Sokkal nagyobb az élményfaktor.

    Annak idején az Athlon 600-am a legújabb technológia volt amikor megvettem, csak hogy mondjak ilyet is. Mondhatom, hogy abban a pillanatban semmi, azaz semmi nem lett jobb rajta, mint az előző Celeron 300/450 gépemen.
    Plusz egy szenvedés volt mire beálltak a driverek.
    Olyan szempontból viszont megérte, hogy pár évig kitartott. Amikor a lassabb Celeronok már csak nyögtek, az még akkor is jól bírta.

Új hozzászólás Aktív témák