Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pikari

    addikt

    válasz KROK640 #102679 üzenetére

    Ja a HD4850. Én azt a kártyát használtam 2 évvel ezelőttig (ingyen volt, szemétben találtam). Előtte használtam egy 8800GT-t, gondoltam, a HD4850 majd jobb lesz tőle. Hát kb fele annyi fps volt vele mindenben, ami nem benchmark. Benchmarkok szerint a 4850 egyenrangú, vagy erősebb, hiszen eleve másfél generációval újabb kártya. Szórakoztam, szenvedtem vele egy ideig. Visszatettem régebbi drivereket, és láss csodát: immáron nem fele annyi fps volt, hanem kétharmad-háromnegyed :D

    Eközben a 8800gt nem lassult újabb driverekkel, illetve ahol igen, ott erősebb proci mellett visszahozza a lassulást (újabb driverekhez általában erősebb proci kell). Ez volt a TNT1-el is, ahol az első pár driverrel még remekül megy a kártya P1 és Cyrix mellett is, az újabbakhoz már 400 mhz fölötti k6/2 vagy 400 mhz körüli celeron kell, a legújabbakhoz meg már alighanem valami erősebb coppermine p3, szóval azt az nvidia nagyon benézte, de aztán geforce FX-el véletlenül eljátszották ugyanezt. Később tanultak a hibájukból, és a dx10-es kártyáikkal már nem követték el ezt a hibát.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Új hozzászólás Aktív témák