Új hozzászólás Aktív témák

  • tzoli79

    tag

    Sziasztok !

    Segítségre lenne szükségem vagy vmi ötletre. Van egy ASUS CUSl2-C alaplapom ami idáig szépen működött és egyszer csak nem kapcsol be, sípol. Sípolásból kiderítettem, hogy a videokártya ram problémája van, kipróbáltam 5 AGP-s kártyát egyikkel sem indul el. Nosza neki betettem egy S3 Trio PCI-os kártyát és indul a lap. Viszont a AWARD BOOTBLOCK Recovery BIOS jelentkezik CMOS CHECKSUM ERROR hibával vagyis meghalt a BIOS. Floppyról akar indulni, készítettem egy P2-es gépen DOS-os bootfloppy-t rá tettem az ASUSFLASH-ert és az elérhető legfrissebb BIOS-t. Elindult vele a gép viszont nem tudok semmit csinálni a flasher-rel mert az alaplap nem érzékeli a billentyűzetet (KEYBOARD ERROR OR NOT PRESENT) vagy 4db billentyűt is dugtam rá, de semmi. Szerintem jelenleg semmilyen portot nem tud kezelni az alaplap, PS-2-es egeret sem lát a CTMOUSE program habár a COM portot még nem próbáltam, de szerintem ha BIOS helyreáll akkor minden működne. Mi lehetne a megoldás mert ez akadályozza, hogy megcsináljam az alaplapot?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák