Új hozzászólás Aktív témák

  • hege8888

    aktív tag

    LOGOUT blog (1)

    Szevasztok!
    Na, a gyógyszertári alkohol megoldotta az 1541/II-im olvasási hozzáállását.
    Azt hittem azért retkesebbek lesznek a fültisztító pálcikák, de alig volt elszíneződés.
    Inkább a diskek adták meg magukat, volt amit nem tudtam beolvasni, de a nagy átlagot olvasta.
    Sőt, még az egyik lemezen találtam mindenféle filecopy utilokat is, így csináltam egy kis másolástt is, hogy ír-olvas-e a drive.

    Szétkaptam őket, az egyik Mitsumi, a másik Chinon belül..
    A Chinon sprátaibb elektronikailag.. A Mitsumi-val az volt a gond, hogy a lemezlefogó kallantyú nem működött tisztességesen, mintha nem fogta volna már le a rugó a lemezt, így kézzel kellett alsó állásban tartani, míg beolvasta a progit.
    Valójában semmi rugó baj nincs, hanem a műanyag kallantyú már egy picit megadta magát, és az volt behasadva, így a lelapolt kerek vason megforgott, nem fordította el.
    Alsó állásban erős pillanatragasztóval összeragasztottam, most szépen működik.

    A chinon egyszerűen csak koszos volt, egy tisztítás után, már olvasta is a lemezt.
    A Chinon kalantyús megoldása időtállóbb, meg egyszerűbbnek tűnik.
    További anekdota a Chinon belűhöz, hogy pár hetet megélt a szabad ég alatt, mire én arra jártam.
    Sajnos a lomizós srácnak van egy félnótás öccse, aki ha nem fért volna hozzá, akkor full dobozos 1541/II-őm lehetett volna. Így már csak az alsó hungarocell + táp volt meg, a dobozt szétbarmolták. :O Öröm az ürömben, hogy két serial kábellel volt együtt. Egy ötszázasért hoztam el, hogy kint volt az esőben, talán el sem indul.

    Már csak egy költői kérdés, hogy hol tud elkalldóni a padlásomon a két 1541, amiket elméletileg egy dobozba, bezacskózva elraktam tavaly?? :W

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

Új hozzászólás Aktív témák