Új hozzászólás Aktív témák

  • Fenyő

    őstag

    válasz DarthSun #35010 üzenetére

    Szép sorminta GF3-4-FX felső közép kártyák egy szinttel a nagy testvérek alatt, tegnap én is elhoztam az X800XT-ét, kipucoltam, újrapasztáztam, szépen működik (2500+@3200+ Barton alatt ami nem is tudja teljesen "kihajtani" 3DMark03 11200 pötty). :)
    bacsis: Döglött Dallast mindképp érdemes moddolni, sok mindent vissza tud vetni, ált még bootolni sem igen lehet nélküle, ha le van merülve, egy jó kis végtelen ciklus csinálva mindig visszadob a post képernyőre, hogy dög a cmos elem. :DDD
    Más, a Linuxos topikban kiderült, hogy a korábban linkelt antiX P3-as isómat nem is olyan egyszerű telepíteni, mivel a Systemback amivel csináltam Grub2-őt használ a 13.2-es antiX pedig még legacy-grubot, bár megoldható, de kissé körülményes, grub recovery, fstab, slim turkálás kell hozzá, így megcsináltam újra az antiX saját beépített snapshot progijával így bár nem grafikusan, de nagyon egyszerűen telepíthető, ha bebootolunk a live Cd-vel/pendrive-al és létrehozzuk mondjuk gparteddel a megfelelő partíciókat (ext4 + swap + eseteleges /home) ahová telepíteni szeretnénk, akkor nyissunk egy terminált root módban és a cli-installer paranccsal már indul is a telepítés (olyat fog csak kérdezni, hogy hova tegye, snapshotos telepítés-e (igen) és szeretnénk-e a grubot telepíteni (igen)), esetemben pl az sda5-ös partícióra telepítettem;
    Azza@antiX1:~
    $ su
    Jelszó:root1
    root@antiX1:/home/Azza# cli-installer
    /usr/local/bin/cli-installer: sor: 214: buildfstab: parancs nem található

    Requirements for minimum installation:

    antiX-full: hard-disk 2.8GB RAM 64MB

    antiX-base: hard-disk 1.5GB RAM 48MB

    antiX-core: hard-disk 0.7GB RAM 48MB

    Do you want to repartition the disk (y/N)? n

    Root partition (hda1, sda2, etc): sda5

    Deleting the contents of the '/' partition.
    This may take some time. Please wait....

    Use separate '/home' partition (y/N)? n

    antiX-13.2 will now be copied to sda5.
    This may take some time. Please wait....
    File copy done

    Install GRUB on MBR (Y/n)? y
    GRUB installed on (hd0)

    userdel: user 'demo' does not exist
    Computer name (default is 'antiX1')? antiX1

    Is this a remastered/snapshot install (y/N)? y
    rm: ”/media//demo” nem törölhető: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
    Installation of antiX finished!

    Reboot computer without CD to start program. ('reboot')
    root@antiX1:/home/Azza#

    Ha kész van a telepítés újraindítás után, ha van egyéb rendszerünk is a merevlemezen, ill. szeretnénk ha grub-ban a recovery mód és a memtes86+ is választható legyen akkor szintén terminálból root (root1 a jelszó) módban adjuk ki az update-grub parancsot.

    Egyébként nemrég kijött az antiX 15 beta3 is, ami már grub2-őt használ és Debian 8-ra épül, még csak live módban nézegettem, de lehet feldobom egy tesztvinyóra vmelyik öreg masinán és tesztelgetem és ha kellően bugmentes már akkor csinálok ebből is live képet, ill. tervezem majd a K6-III+-as Wary Puppy rendszerről készült telepítő készítését is.

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

Új hozzászólás Aktív témák