Új hozzászólás Aktív témák

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    Kísérleteztem a nemrég épített Cx5x86 géppel. Különböző játékok futtatása > random fagyás.Először a videokártyára gondoltam hogy az 1:1 – es fsb / pci arányt nem bírja.Visszavettem 2 / 1 –re ( 20 MHz ) , így is előbb-utóbb fagyás., tehát nem a videokari. Kikapcsoltam az alaplapi kesst, ez sem segített. A megoldás a 33MHz fsb lett, így L1-L2 WT kess / 1WS és szűk időzítések mellett ( RAM cl2 ) is stabil,. A pci igy 33- on megy, proci 100- on. Tehát a 120- as procival lett egy 100- as gépem. Ezek a 486 lapokra rakott kesek nemigen bírják a tempót, sőt itt a proci L1 sem igazán. 33- on viszont teljesen stabil és még mindig jó a teljesítménye. 4x- es szorzóra gondoltam, de az nincs a prociban csak a lapon. Esetleg ha Am5x86- ot jumperelnék be, menne 4x33- on ? A jelenlegi jumpereléssel 3x50- en egyébként még elindult a bios de a post után befagyott.Kérdés hogy Am5x86- ra jumperelve azt elfogadja-e a Cx5x86 ? Ha igen akkor beállitható lenne a 4x33, azon sztem menne a proci, és kesproblémák sem lennének.

    A 3 test probléma nem megoldható.

Új hozzászólás Aktív témák