Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz frescho #102190 üzenetére

    Persze, hogy elavult volt, de nem itt MO-n. Abból tudok kiindulni ami volt itthon.
    1988-tól C64-eztem, de itt a faluban a 90-es években ment nagyot, '94-től '97-ig abszolút aranykor és egyeduralkodó gép volt. De ami a legjobb volt, hogyha egy játék C64-re készült, akkor teljesen mindegy volt, hogy 1981-es, vagy 1994-es, ugyanúgy tökéletesen játszhatóan futott a maga (egy féle) grafikai szintjével a gépen, anélkül, hogy a géphez venni kellett volna valamit.
    tehát gyakorlatilag nem éreztük elavultnak, pláne, egy olyan helyen, ahol az osztályban volt mondjuk tíz-tizenkét embernek C64-ese, meg akadt egy IBM XT egy 286-os, meg egy 386-os.
    Messzebb megyek még '99-ben is nagyon pörgött a Commodore 64, már 366-os Celeronom is volt otthon, de a C64 még mindig nagyon ment. (sőt, nekem csak 2009-re futott ki a C64) Évekig ugráltam szimultán a két gép között.
    Ezzel szemben amikor belecsöppentem saját géppel (1999) a PC-s világ egyik legmozgalmasabb időszakába (1997-2004) akkor az volt az első komoly és szomorú tapasztalat, hogy a gép sosincs kész, illetve jó géped is csak ideig óráig lesz, mert utána elavultnak fog számítani. Másik oldalról az volt az előnye, bármi nem ment jól, tudtam, hogy jövőre már kétszer olyan jó gépem lesz, és tuti hasítani fog az adott cím.

    Ma annyival rosszabb a helyzet, hogy a különféle avultatások is belejönnek. Pl ezt a fórumot szerintem lapozgatni tök elég lenne egy 1700+-os Athlon XP alapórajelen 256MB RAMmal és egy GeForce 2-vel. Mégsem tudod megtenni, mert már az oprendszernek nagyobb a gépigénye, a böngészőnek nagyobb a gépigénye. Facebooknál meg magának a weblapnak is.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák