Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #101231 üzenetére

    Nekem súlyosbította a vágyakozást az, hogy sokszor láttam is, hogy az adott gép mit tud (mondjuk a túlhúzott Athlon XP-m ebben sokat segített, mert így nagyon sok új gép is "csalódás" volt), de mégsem lehet az enyém. Sokszor felmerült bennem, hogy 1-1 építést megtartani, de akkor nincs miből újat építeni, nincs haszon és nem tudok megélni belőle :( szóval egy idő után akármennyire is tetszett 1-1 gép, fel sem merült a megtartása, maximum annyi, hogy pár nappal tovább "teszteltem", de ezekre sosem költöztem át, mintha saját lenne, és nem is sajátnak kezeltem őket, hanem átmeneti befektetésnek.
    Az egyik legnehezebb azt a mellesleg első Pentium D805-öt volt elengedni ami napira ment 4GHZ-en (de indult 5GHZen is), 2GB RAMmal, a VGA-ra már nem emlékszem, csak hogy viszonylag nagy HDD volt benne, és már 1 szálon játékok alatt is felelősségre vonta az akkor még csak 2800+-os Athlon XP-met. Az a gép annyira tetszett, hogy később többször is megépítettem apró eltérésekkel.

    A naptározós konfig nálam meg semmiképp sem szoftvert (legalábbis drivert) jelent, hanem csak magát a HW-t. De sokszor ott is az "élethű"re gyúrok, vagyis : fentebb volt egy '99 augusztusi gép :
    AMD K6 III 450 CPU, 128MB PC100 SDRAM RAM, 3Dfx Voodoo3 3000 16M AGP VGA, Diamond Monster Sound MX300 (Aureal Vortex2) sound card, Gravis Ultrasound Plug & Play 8M sound card, Seagate Medalist 10232 ST310232A 10GB IDE HDD, LG CDR-8400B 40x IDE CD-ROM

    Ez azt jelenti, hogy ez lenne a maximum, az adott korszakra, de életszerűen ennél jóval gyengébbb gépek voltak a usereknél, kb ilyen szinten :
    Celeron 366-433, 32-64MB RAM, S3 Trio / Voodoo 2 / Voodoo 3 2000 / TNT1 8-16MB, 3-10GB HDD, 24-32-40× CD ROM. Vagyis az adott korszakra valószínűleg én ezt építeném. Esetleg "utótápoltnak" (de akkor nem naptározós már), 128-256MB RAMmal, GeF MX400 / GeF3, 20-30GB HDD -- vagyis ahogy majd 2001-2002 körülre feljavítva voltak, és sok esetben így is árulták őket magánszemélyek az apróban.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák